Zvezda pokazala dobru igru, slomila Asvel, a na kraju se i „kockala“

Košarka 11. nov 202121:00 > 21:10 3 komentara
Nikola Kalinić
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do četvrte pobede u ovoj sezoni Evrolige – tim Dejana Radonjića u hali „Aleksandar Nikolić“ rezultatom 73:67 pobedio je francuski Asvel u meču u kojem je skoro sve vreme imao vođstvo.

Zvezda sada ima skor 4-5, ovo je bio drugi trijumf zaredom za Radonjićev tim, dok je Asvel na bilansu 6-3 i prekinuo je niz od tri pobede.

EL u četvrtak:

Zvezda je dobro krenula u hali „Aleksandar Nikolić“ pred oko šest hiljada navijača – odlično je igrao Nikola Kalinić na početku i krajem prve deonice srpski tim imao je prednost 20:9. Ipak, u drugoj četvrtini stao je napad crveno-belih, a krajem četvrtine Asvel, koji je sve vreme bio u zaostatku, smanjio je na samo jedan poen razlike – 33:32.

Krajem treće četvrtine preko Kalinića i Nikole Ivanovića Zvezda pravi, ispostaviće se, ključnu seriju 10:0 i od 40:41 dolazi do +9 – 50:41. U poslednjoj četvrtini raspucao se i Marko Simonović, Ivanović je ponovo pogađao i prednost je narasla do 67:50 na četiri minuta do kraja, što nije bilo dostižno za francuski tim, iako su Francuzi u finišu ozbiljno prišli srpskom timu.

Zvezda Asvel SofaScore
SofaScore

Nije to bila prelepa utakmica, ali Zvezdina odbrana je ograničila protivnika na veoma niske procente šuta (nekarakterističnih 21% za tri poena), pa joj nije smetalo to što je imala devet skokova manje od francuskog šampiona.

Najbolji kod pobednika bio je Nikola Kalinić sa 22 poena (7/12 iz igre, 6/8 penali), 4 skoka, 3 asistencije i po 2 izgubljene i ukradene lopte. Odličnu podršku imao je u crnogorskom plejmejkeru Nikoli Ivanoviću – on je u prvom meču posle pauze uslovljene zarazom virusom korona odigrao odlično i ubacio 14 poena (4/9 iz igre), a imao je i 5 asistencija. Ognjen Dobrić ubacio je 8 poena, Holins i Simonović po 6, a Kuzmić je imao 4 poena i 9 skokova.

U poraženom sastavu istakao se Eli Okobo sa 16 poena (5/16 iz igre, većina u drugom poluvremenu), Jusufa Fal imao je 11 poena i 10 skokova, a Kris Džons dodao je 14 poena u timu Ti-Džeja Parkera.

U Crvenoj zvezdi nisu igrali Vajt i Lazarević zbog povreda, a meču je kao gledalac prisustvovao i Stefan Marković, novi plejmejker tima sa Malog Kalemegdana.

U narednom kolu Zvezdu u EL očekuje gostovanje Baskoniji, ali će pre toga u nedelju dočekati Partizan u „večitom derbiju“ u ABA ligi. Asvel će naredni duel u EL igrati u Lionu protiv Real Madrida idućeg utorka.

TOK MEČA mogli ste da pratite na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Utakmice Evrolige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)