Zvezda se vratila sa -15, Lojd promašio produžetak!

Košarka 29. jan 202122:50 3 komentara
Jordan Loyd
Photo by Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Asvela u Pioniru 81:78, pa sada imaju skor od sedam pobeda i 16 poraza u Evroligi. Na -1 na 32 sekunde do kraja Lojd je promašio težak šut, a na drugoj strani Zvezda nije osigurala skok posle promašaja Kola. Upravo Kol dao je dva penala na pet sekundi do kraja, a Lojd je promašio dve trojke u preostalih pet sekundi.

Asvel je na skoru od devet pobeda i 14 poraza, uz tri vezana trijumfa.

U Pioniru smo videli efikasan početak, Asvel je u prvom poluvremenu izvrsno šutirao za tri poena, a posle trojke Dioa bilo je 45:30. Međutim, na krilima Dobrića Zvezda je prišla na -7 na poluvremenu i to je bila dobra osnova za još bolju odbranu u trećem periodu.

Pokušavala je i pokušavala Zvezda da uhvati priključak, na kraju je to i uspela krajem treće četvrtine, čak i povela 60:57 na početku poslednje četvrtine. U nekoliko ključnih navrata Zvezda nije uspela da osigura defanzivni skok, Kol je igrao fantastično, baš kao i Fal, a Radonjićev tim nije uspeo da se odbrani kada je bilo napotrebnije.

Kod crveno-belih su najbolji sa po 17 poena bili Ognjen Dobrić (5-11 iz igre, 4sk) i Kori Volden (7-10 iz igre, 2sk, 3ast). Lendri Noko upisao je 12 poena (6-8 iz igre) i 5 skokova, Džordan Lojd dao je 8 poena (3-12 iz igre, 3sk, 3ast), a Ognjen Kuzmić imao je 9 poena i 7 skokova.

Noris Kol predvodio je Asvel sa 22 poena (7-11 iz igre), Antoan Dio dodao je 14, a Amin Nua 12 (4-7 iz igre, 1sk).

Crveno-beli su nastupili bez Džonija O’Brajanta, koji je suspendovan na deset dana zbog verbalnog konflikta sa trenerom Radonjićem.

Zvezda 4. februara gostuje Žalgirisu u Kaunasu, dok Asvel u narednoj rundi dan kasnije dočekuje Armani iz Milana.

Tok meča mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba.