Zvezdin ubedljiv revanš Zadru

Košarka 12. feb 202318:50 0 komentara
Zadar/Zvonko Kucelin/ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar u gostima sa 95:76 i sada imaju skor 17-1 u ABA ligi, dok su Zadrani na devet pobeda i deset poraza.

Crveno-beli su jedini poraz u sezoni u regionalnoj ligi doživeli baš od Zadra, bio je to meč koji je presudio Vladimiru Jovanoviću kao treneru Zvezde, a sada je beogradski tim lako stigao do trijumfa.

Loša vest za Zvezdu jeste što je Stefan Lazarević dobio udarac u prvom poluvremenu i nije se vraćao na parket. S druge strane, oporavljeni Hasan Martin je ušao u igru sredinom poslednje četvrtine, bili su to prvi minuti za američkog centra još od 13. decembra i utakmice sa Žalgirisom. Dao je 2 poena za pet minuta.

Držali su se domaći u prvoj četvrtini, ali na krilima raspoloženog Nedovića – koji je do poluvremena ubacio 19 poena – Zvezda je na poluvremenu vodila 47:31, a bilo je i +21 u jednom trenutku u drugoj četvrtini.

Ni u jednom trenutku u drugom poluvremenu Zadrani nisu bili bliže od -14, pa je Ivanovićev tim u laganom ritmu priveo meč kraju.

ps

Najbolji kod Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 29 poena (5-8 za dva, 4-6 za tri, 2ast), Luka Mitrović imao je 13 poena (5-5 iz igre), a Fakundo Kampaco dodao je 10 poena (3-6 iz igre) i 9 asistencija. Dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 12 poena (4-7 za tri, 3sk).

Najefikasniji kod Zadra bio je Luka Božić sa 25 poena, uz 8 skokova, a 21 poen postigao je Drežnjak.

Crvenoj zvezdi sada sledi Kup Radivoja Koraća, a naredni evroligaški meč igra sa Albom u Pioniru 24. februara.