LŠ za odbojkašice: Uraločka prejaka za Vizuru

Ostali sportovi 11. nov 201516:48 > 16:49
OK Vizura Sharks

U drugom kolu D grupe u Ligi šampiona za odbojkašice beogradska Vizura poražena je na gostovanju u Jekaterinburgu od domaće Uraločke 3:0, po setovima 25:14, 25:21 i 25:19.

Uraločka je tokom najvećeg dela meča bila dominantnija ekipa na parketu, ali su mlade igračice Vizure dobru igru prikazale u drugom setu.

U tom delu igre upsele su da u završnici izjednače na 21:21 i čak imale priliku da povedu u narednom poenu, ali ih je greška odbrane koštala izgubljenog seta.

Dobro se najmalđa ekipa u elitnom takmičenju držala i do sredine trećeg seta i rezultata 12:11, a li su iskusne igračice Uraločke tada potpuno slomile njihov otpor.

U pobedničkoj ekipi posebno su se istakle srednji blokeri Irina Zarjaško sa 16 i Šinejd Džek sa 11 poena, dok su u Vizuri bolje od ostalih bile bolje Ljiljana Ranković sa 14 i Maja Aleksić sa 11 poena.

Vizura je tako prvi put poražena u novoj sezoni, dok je Uraločka, koja je inače bivši osmostruki šampion Evrope stigal je do prve pobede u grupi u kojoj je lider Volero iz Ciriha sa dve pobede. Jedina ekipa sa dva poraza je Kan.

Sledeći meč Vizura igra u Beogradu, 25.novembra kada dočekuju upravo Volero, a Sport Klub će i ovaj meč direktno prenositi.