SP: Srbija na Holandiju u 1/8 finala

Ostali sportovi 11. dec 201519:55 > 22:18
Getty Images

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom protiv Tunisa u 5. kolu Grupe A 43:21 (23:10) obezbedila je plasman u osminu finala Svetskog prvenstva u Danskoj.

Ekipa selektora Saše Boškovića u borbi za plasman u četvrtifnale će se sastati sa pobednikom grupe B, selekcijom Holandije, koja je danas savladala Poljsku – 29:19.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Katarina Krpež sa 11 golova, dok je Sanja Radosavljević postigla pet.

Srbija je opravdala epitet apsolutnog favorita i posle startnih poteškoća već u drugom delu prvog poluvremena meč je bio rešen.

Srbija je posle 8:2 dozvolila afričkoj selekciji da smanji na 8:6, ali od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim. Tunišanke skoro 7 minuta nisu postigle gol i selekcija Srbije je brzim kontrama lako došla do dvoicifrene prednosti.

U nastavku utakmice prednost Srbije rasla je iz minuta u minut.

U ostalim mečevima današnjeg programa u grupi B Mađarska je pobedila Japan sa 31:21, dok je Crna Gora overila prvo mesto trijumfom protiv domaćina Danske sa 23:21.