Finale: Hokejaši Partizana poveli protiv Zvezde

Ostali sportovi 11. mar 201620:14 > 20:21
YouTube

Hokejaši Partizana poveli su protiv Crvene zvezde u finalnoj seriji srpskog prvenstva pobedom 5:4.

Crno-beli su iznenadili najvećeg rivala i slavili kao gosti posle dva preokreta u ledenoj hali Pionir.

Zvezda je dobila dva prvenstvena okršaja ove sezone, ali su crno-beli za svega šest minuta poveli 2:0 u provm meču finalne serije.

Domaćin se konsolidovao na pauzi između dva perioda, te furioznom igrom uspeo da preokrene na 3:2, uoči poslednjih 20 minuta.

Međutim, posle pet minuta igre Partizan u roku od 30 sekundi postiže dva gola za novi preokret na 4:3, domaćin uspeva da izjednači pet minuta pre kraja, ali u 57. minuzu Nikola Janković sjajnim golom donosi pobedu crno-belima.

Drugi meč finalne serije, koja se igra na tri pobede, na programu je u utorak 15. marta, a opet će zvanični domaćin biti Zvezda.