Medveščak doživeo težak poraz na gostovanju u Sočiju

Getty Images, Oleg Nikishin

Na poslednjem gostovanju u 2014. godini ekipa Medveščaka pretrpela je jedan od najtežih poraza u ovoj sezoni izgubivši sa 6:2 od kluba koji je ove godine formiran nakon Olimpijskih igara u Sočiju protiv istoimenog tima.

Popularni Medvedi su prvu treći izgubili sa čak 4:0. U drugom periodu igre ekipa Sočija postigla je još jedan pogodak, da bi 11. minuta kasnije Medveščak uspeo da smanji gol razliku. U poslednjoj trećoj treći viđena je ista slika kao i u prethodnoj deonic. Prvi do gola dolaze domaćini, da bi Medvedi u 57.minutu smanjili na konačnih 6:2.

Pogotke za ekipu  Medveščaka upisali su Kristofer Kolanos i Brendon Segal, dok su strelci za Ruse  bili Kirkunov Ilja, Kori Emerton dva puta, Maks Varn, Igor Ignjatuškin i Mihail Anisi.

Sledeći ledeni okršaj ekipa Medveščka ima već u ponedeljak, kada će u Zagrebu ugostiti Barsi iz Astane. Direktan prenos meča na programu je u 19:30 na SK3.