NFL: Savršeni Minesota i Hjuston, odlični Džegsi

Rob Foldy/Getty Images

U poslednjim mečevima trećeg vikenda predsezone u NFL pobede su kod kuće zabeležili Minesota, Hjuston i Džeksonvil. Vikinzi iz Mineapolisa i Teksansi iz sedišta NASA ostvarili su protiv San Dijega i Arizone i treću pobedu u predsezoni, dok su Jaguari sa Floride došli do prvog trijumfa.

Efektna odbrana i solidni Tedi Bridžvoter trasirali su put Minesote ka pobedi, na otvaranju novog stadiona „US Bank Stadium“ 23:10. defanzivci domaćina osvojili su četiri lopte protiv indisponiranih Čardžersa, a 23-godišnji kvoterbek je prebacio 161 jard uz pas za tačdaun.

Pored Minesote i Hjuston ima maksimalan učinak u predsezoni. Teksašani su više od tri četvrtine dominirali protiv Arizone i na kraju slavili 24:14. Prevagnuo je odnos izgubljenih lopti, pošto su gosti imali čak pet, naspram jedne Hjustona i treći poraz jednog od favorita za visok plasman bio je neminovan.

Sinsinati je vodio 21:3 na početku treće četvrtine protiv, ove sezone ambicioznog Džeksonvila, ali su rezervisti domaćih režirali preokret i na kraju slavili 26:21. Odlučujući trenutak dogodio se na sredini poslednje deonice, kada je Hejs Pulard presekao pas rukija Džoa Likate i postigao tačdaun.

Utakmice poslednjeg vikenda predsezone na programu su 1. septembra, a sve tri pobede imaju Minesota, Hjuston, Grin Bej, Nju Ingland, Baltimor i Filadelfija. Sezona počinje u noći između četvrtka i petka u dva časa posle ponoći, kada se sastaju prošlosezonski učesnici Super Bola Denver i Karolina. Taj, kao i ostale mečeve nove NFL sezone, možete pratiti u direktnim prenosima ekskluzivno samo na kanalima Sport kluba.