KHL: Poraz Medveda, SKA ubedljiv

Ostali sportovi 04. okt 201621:54 > 21:55
Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokejaši Medveščaka poraženi su u Ledenoj dvorani u Zagrebu od moskovskog CSKA 5:2 u 16. kolu Kontinentalne hokejaške lige čime je prekinut niz Medveda od tri pobede.

Nakon prve trećine bez golova, ali sa po nekoliko prilika na obe strane, gosti su odigrali sjajnu drugu deonicu u kojoj su došli do prednosti od 3:1. Da Kosta je doveo Moskovljane u vođstvo u petom minutu druge trećine, a pet minuta kasnije bilo je 2:0. CSKA je do drugog gola stigao sa igračem manje, a strelac je bio Mursak. U situaciji sa igračem više, Medvedi su smanjili na 2:1 preko Žiroa u 14. minutu, ali nepun minut kasnije Petrov je povisio na 3:1. Ključni momenat meča za Medvede je bilo isključenja golmana Denija Tejlora nakon prvog gola CSKA navodno zbog udaranja glavom Nikite Kvartalnova.

CSKA je sigurno ušao u završni deo meča u kome je pogocima Petrova i Da Kosta stigao i do 5:1 već nakon pet minuta igre u ovom delu meča. Žiro je samo ublažio poraz golom u šestom minutu.

Medveščak je trenutno 12. u Zapadnoj konferenciji, dok je CSKA lider u istoj. U narednom kolu, Medvedi u Zagrebu u subotu dočekuju Čerepovec a taj duel moći ćete da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu 3 od 17 časova.

U ostalim mečevima u utorak su ostvareni sledeći rezultati:

Kabarovsk – Spartak Moskva 3:1, Vladivostok – Nižnji Novgorod 5:2, Kunlun – Soči 2:1, Novokuznjeck – Novosibirsk 3:2, Magnitogorsk – Ufa 3:2 (nakon penala), Jokerit – Podolsk 3:4 (nakon penala), Dinamo Minsk – Jaroslav 2:0, Slovan Bratislava – SKA 0:6.