Jedinstvo u 1/8 finala CEV, ispali Pazova i Luka Bar

Freemages/TORN

Odbojkašice Jedinstva iz Brčkog uspele su da se plasiraju u osmini finala Kupa CEV, pošto su u revanš meču protiv izraelskog predstavnika Hapoel KFAR Saba slavili posle zlatnog seta.

Predstavnik Bosne i Hercegovine u prvom meču izgubio je u Izraelu 3:0, a u drugom prvi set 25:15. Da bi prošle dalje domaće igračice su morale da dobiju naredna tri seta i eventualni zlatni i sve to su uspele. Drugi set su rešile 25:20, treći 25:23, četvrti 25:22, a zlatni čak 15:8 i izborile plasman u narednu rundu.

To nisu uspeli Jedinstvo iz Stare Pazove, koje je poraženo u pet setova u Mađarskoj od Bekeščabaija, a u prvom meču takođe je pretrpelo poraz 3:1. Luka Bar je poražena i u drugoj utakmici od poljske ekipe Budovlani u Lođu 3:0. U akciji je bio i hrvatski predstavnik Marina iz Kaštela, koja je u prvom meču osmine finala Čelendž kupa poražena u gostima od ruskog Jeniseja 3:0.