Horvat: Najteži sedmerac u karijeri

Izvor: Alex Grimm/Getty Images

Hrvatski rukometaš Zlatko Horvat rekao je da mu je izuzetno teško posle promašenog sedmerca koji je mogao da odvede njegovu reprezentaciju u finale Svetskog prvenstva u Francuskoj.

Horvat je u poslednjoj sekundi utakmice sa Norveškom promašio penal, da bi rivali hrvatskog tima slavili posle produžetka rezultatom 28:25.

Hrvati će se tako boriti za treće mesto sa Slovenijom.

Šteta, baš šteta. Igrali smo dobru odbranu, ali nam je u drugom delu prvog poluvremena nedostajalo bolje vraćanje u odbranu. Oni su se tada vratili u igru, ali smo u drugom poluvremenu igrali veoma dobro”, rekao je Horvat.

Na pitanje da prokomentariše promašeni sedmerac, Horvat je rekao:

Normalno da mi je teško. Mora se to što pre zaboraviti, pošto treba da razmišljamo o Sloveniji. To mi je najteži sedmerac u karijeri. Nikada nisam imao priliku da šutiram tako važan penal, ali to nije opravdanje za promašaj. Teško mi je što sam promašio, imao sam dobar osećaj pre penala, ali bio je to pogrešan osećaj. Legao sam na parket. To je tako kada si imao priliku za finale, a bio tako blizu”.