Košečkin spasao finalnu seriju

sk

Metalurg je u drugom meču finalne serije KHL u Magnitogorsku slavio protiv SKA iz Sankt Peterburga 3:1 i na taj način izjednačio na 1:1 u borbi za Gagarinov kup.

Videlo se da je aktuelni šampion rešen od starta da nadoknadi propušteno u prvoj utakmici, u kojoj je SKA slavio na njihovom ledu. Jan Kovar je u osmom minutu doveo domaćina u vođstvo, pošto je iskoristio situaciju sa igračem više. Svega četiri minuta kasnije uzvratili su gosti iz Sankt Peterburga preko Vadima Šipačjova, takođe u situaciji sa igračem više, pošto je isključen najbolji igrač domaćih Sergej Mozjakin.

Velika borba se vodila u drugoj trećini. SKA je imao čak četiri puta igrača više, a na golu je briljirao fantastični Vasili Košečkin. Kazna za neiskorišćene prilike usledila je tri minuta pre kraja druge deonice. Vadim Kaletnik je iskoristio odličnu kontru i zatresao mrežu gostiju, i to u situaciji sa igračem manje.

U poslednjih 20 minuta Metalurg je stabilizovao igru, iskoristio smušenost kod igrača SKA zbog silnih promašenih šansi i na kraju je Finac Tomi Santala 71 sekund pre kraja pogodio prazan gol i obezbedio trijumf od 3:1 i sigurnu petu utakmicu, koja će se igrati u nedelju, takođe u Magnitogorsku. Junak meča bio je golman Vasili Košečkin, koji je zabeležio čak 43 odbrane. Slobodno se može reći da je spasao čitavu finalnu seriju, jer da je SKA pobedio, poveo bi 2:0, i uz dva meča na svom ledu imao otvoren put ka tituli.

Serija se seli u Sankt Peterburg, gde se igraju treća i četvrta utakmica. Treća je na programu u sredu u 18:30 uz diretkan prenos na SK2.