SP: Srbija razbila i Novi Zeland! Gol razlika 77:15

Ostali sportovi 08. avg 201718:51 > 18:54
VSS/Ivica Veselinov

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je i treću ubedljivu pobedu na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

Srbija je na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ deklasirala selekciju Novog Zenalda sa 25:5 i u sredu od 18 časova protiv Australije će odlučivati o prvom mestu u grupi C pred četvrtfinale duele.

Ekipa selektora Vladimira Vujasinovića je već posle 150 sekundi utakmice vodila sa 4:0, a prvu četvrtinu je dobila sa 8:1 i već posle 8 minuta rešila sve dileme oko pobednika.

Domaći tim je u drugoj četvrtini bio još ubedljiviji (8:0), a onda je smanjio gas u drugom poluvremenu i sačuvao snagu za sudtrašnji duel 4. kola sa Australijancima.

Devetorica igrača upisalo se u strelce u srpskom timu. Najefikasniji je bio Nikola Radonjić sa 5 golova, dok su po jedan manje postigli Radomir Drašović, Filip Radojević i Marko Janković. Kod novozelanđana Džejms Ketlin upisao 2 pogotka.

Srbija je u tri meča postigla čak 77, a primila svega 15 golova.

U grupi A reprezentacija SAD je bila ubedljiva protiv Portorika 18:7, Rusija i Grčka su podelili bodove – 10:10, dok je u grupi B Holandija savladala Japan sa 14:12,

U grupi D Italija i Mađarska su ostvarili ubedljive trijumfe protiv Kanade, odnosno Egipta 15:5 i 22:5.