SP: Šok za Hrvate! Poljska na Katar u polufinalu

Ostali sportovi 28. jan 201518:09 > 18:10
Christof Koepsel/Bongarts

Rukometaši Poljske i Katara plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Dohi. Poljaci su u uzbudljivom četvrtfinalu savladali Poljsku 24:22, dok je domaćin napravio senzaciju trijumfom protiv Nemačke - 26:24.

Hrvatska je bolje počela meč i povela sa 3:1, ali su Poljaci odgovorili serijom 3:0 i preuzeli kontrolu nad utakmicom. Poljska je na odmor otišla sa dva gola viška (11:9), međutim, „vatreni“ su furiozno počeli drugih 30 minuta i vrlo brzo preokrenuli rezultat – 17:14.

Međutim, drugi deo poluvremena potpuno je pripao Poljacima, koji su izjednačili (18:18) i završnicu učinili izuzetno interesantnom. U finišu je birljirao golman Šmal, a golom Sipržaka u 58. minutu Poljaci su i poveli 23:22 i najavili trijumf.

Sa 6 golova Jurkievič je predvodio Poljake, dok su po tri postigli Rojevski, Sipržak i Čarpkovski. Kod Hrvata Duvnjak i Kopljar su upisali po 5 pogodaka.

Domaćin Katar je napravio veliko iznenađenje i pobedom protiv Nemačke ostvario istorijiski rezultat plasmanom u polufinale! Predvođeni legendarnim stručnjakom Valerom Riverom Katar je kontrolisao igru i do poluvremena je imao četiri gola viška (18:14). Identična slika viđena je i u nastavku tako da je arapska selekcija manirom vrhunskim timova meč privela kraju u ispisala nove stranice tamošnjeg rukometa.

Danijel Šarić je bio odličan na golu, dok su najefikasniji bili Kapote sa 8, Žarko Marković sa 6 i Borha sa 4 gola. Kod Nemaca Genšmajer je postigao 5, a Grocki 4 pogotka.

Od 19 časova u preostala dva četvrtfinala sastaju se Danska – Španija i Slovenija – Francuska.