Hrabre Srpkinje ipak poražene u Koneljanu

FIVB

U trećem kolu druge nedelje Lige nacija za odbojkašice reprezentacija Srbije doživela je treći poraz u ovom ciklusu, pošto je bolja bila Italija u Koneljanu 3:1.

Ekipa Zorana Terzića došla je u Koneljano u kombinovanom sastavu, ali i pored toga odigrala odličan meč protiv favorizovanog domaćina u kompletnom sastavu. Dobile su Srpkinje prvi set 27:25, ali odluka o pobedniku činilo se da je pala u drugom, kada su Italijanke sjajnim servisima Sorokaite preokrenule sa 15:11, na 17:15 i tako trasirale put ka izjednačenju u setovima. U preostala dva seta odlična borba Srbije, ali Italijanke su imale jače nerve i došle do pobede.

Srbija je posle dve nedelje osma sa tri pobede, dok je Italija treća sa pet trijumfa.

Tok meča

Srbija je odlično krenula u meč, bez preteranog respekta za favorita. Posle prvog tehničkog tajm auta imale su vođstvo 8:7, a veliku seriju 4-0 nastavili su do 10:7 posle čega je Italija tražila tajm aut. Očekivano, Italijanke su pojačale servis, došle su i do izjednačenja 15:15, ali Srbija na drugi tehnički tajm aut odlazi sa vođstvom 16:15. Prednjači Bjanka Buša, za koju Azurine i dalje nemaju rešenje. Odlično je prati i Katarina Lazović.

Nastavila je Srbija sa odličnom igrom, povela 22:19, a onda je usledila kriza. Italija je osvojila pet vezanih poena i preokrenula na 24:22 i došla do dve set lopte. Međutim, onda na scenu stupa sjajna Jelena Blagojević, koja je servisima spasila Srbiju, potom i preokrenula i trasirala put ka osvajanju prvog seta – 27:25.

Odlično su gošće krenule i u drugom setu. Veoma brzo su povele tri poena razlike i selektor Azurina bio je prinuđen da traži tajm aut pri rezultatu 5:2. I posle tajm auta nastavila je Srbija preko Bjanke Buše da dominira za 6:2. Potom su krenule ekipe da igraju u serijama. Prvo je Italija došla do 9:9, a onda je Srbija vratila četiri poena prednosti – 15:11. A od tada kreće serija Azurina od čak šest uzastopnih poena, zahvaljujući servisima Sorokaite za 17:15. Od tada je potpuno poremećen prijem Srbije, domaće su bile mnogo bolje u odbrani, enerbičnije na servisu i kao rezultat toga ubedljiv finiš za osvajanje drugog seta – 25:17.

Kao da se ništa nije dogodilo Srpkinje su krenule u treći set. Ponovo su stekle startno vođstvo. Međutim, kao i u prethodnom setu, bilo je dosta preokreta. Ipak, ovog puta izabranice Zorana Terzića nisu lako kapitulirale i čak su se izborile za prvu set loptu pošto su vodile 24:23. Međutim, grešile su gošće, posebno Katarina Lazović u nekim bitnijim momentima i na kraju su Italijanke ipak imale jače živce i dobile i treći set 27:25, čime su osigurale bar bod.

Velika borba se vodila u četvrtom setu. Do samog kraja Srbija se borila, kako bi izvukla makar peti set i jedan bod. Međutim, Italija je uspela da dobije i ovaj set 25:23 i na taj način se dočepa sva tri boda.