SP: Derbi bez pobednika, remi Srbije i Crne Gore

Getty Images/Quinn Rooney

Vaterpolosti Crne Gore i Srbije odigrali su nerešeno – 10:10 u prvom kolu Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji. Crna Gora u narednom kolu igra protiv Grčke, a Srbija protiv Južne Koreje.

Srelci za Srbiju, bili su Strahinja Rašović četiri, Dušan Mandić tri, Miloš Ćuk, Nikola Dedović i Sava Ranđelović po jedan. Golove za Crnu Goru postigli su Draško Brguljan, Đuro Radović, Mlađan Janović, Bogdan Đurđić po dva, Aleksandar Ivović i Dragan Drašković po jedan.

Izabranici Dejana Savića koji su nedavno osvojili Svetsku ligu i mesto na Olimpijskim igrama u Japanu sjajno su počeli meč, iako su na Svetsko prvenstvo stigli bez sedam igrača sa finalnog turnira u Beogradu.

Srbija je prvu deonicu dobila 4:3, a golovima Strahinje Rašovića (dva), Miloša Ćuka i Dušana Mandića je vodila sa 4:1. Crna Gora se mučila u napadu. Izabranici Vladimira Gojkovića su tri puta pogađali okvir gola, dva puta su propustili da realizuju igrača više, ali su ipak preko Draška Brguljana, Đura Radovića i Mlađana Janovića koji je postigao gol sa zvukom sirene ostali u igri.

Golman Dimitrije Rističević je sve do sredine druge deonice kao hobotnica skidao sve pokušaje selekcije Crne Gore, a na semaforu je posle golova Nikole Dedovića i Dušana Mandića pisalo 6:3. Međutim, popularne „ajkule“ se nisu predavale. Uspele su preko Đura Radovića i Aleksandra Ivovića da ponovo svedu deficit na jedan gol – 5:6.

Treću četvrtinu je trećim golom otvorio Strahinja Rašović, ali je vrlo brzo uzvratio Draško Brguljan. Crna Gora je mogla do izjednačenja ali nije iskoristila situaciju sa dva igrača više u bazenu, što ja kaznio Sava Ranđelović za 8:6.

Bogdan Đurđić je pogodio za 7:8, a upornost Crnogoraca se isplatila na 60 sekundi pre kraja ovog perioda igre kada je Mlađan Janović pogodio za 8:8. Seriju od 3:0 kompletirao je Bogdan Đurđić pa je uoči poslednje četvrtine Crna Gora vodila sa 9:8.

Usledio je rat nerava. Više od tri minuta nije bilo gola, a onda je Dragan Drašković pogodio sa 10:8, za nastavak serije Crne Gore. Srbija je smanjila na 9:10 fenomenalnim golom Dušana Mandića. Na scenu su stupili golmani. Dimitrije Rističević je skinuo zicer sa jedne, a Dejan Lazović sa druge strane.

Na 12 sekundi pre kraja Strahinja Rašović je pogodio u situaciji kada je Srbija imala dva igrača više za 10:10. Crna Gora je imala poslednji napad, lopta je stigla do Aleksandra Ivovića koji je šutirao pored gola.