Medveščak zabeležio praz u Astani

Getty Images Sport, Oleg Nikishin

Prvi put posle velikog udarca koji je ekipa Medveščaka pretrpela odlaskom startnog golmana Berija Brasta, ekipa je otišla na gostovanje i nije se dobro provela.

U Astani je bolji bio Baris, rezultatom 4:1.

Zagrepčani su dobro počeli meč i solidno odigrali prvu trećinu, ali je je domaćin postigao 2 gola.

Prvo je to u 7. minutu učinio odličnim udarcem sa plave linije Kevin Dalman, a samo minut kasnije u šorthendu izvanredan pogodak postiže Puškarjov.

Početkom drugog perioda smanjio je Perković na 2:1, ali Baris ponovo ima plus 2 kada je u 26. minutu pogodio Najdžel Dous.

Trener Medveda Dag Šeden bio je primoran da menja golmane, prvo zato što se Dekanić povredio, a drugi put zbog loše intervencije, pa je priliku da debituje dobio mladi Šveđanin Mark Ovuja.

On je odmah uneo sigurnost u odbranu zagrebačke ekipe, ali to nije donelo čak ni nagoveštaj preokreta Medveščaku, pa je tako kapiten Barisa Brendon Bočenski, pred kraj meča u 57. minutu potvrdio pobedu domaće ekipe.

Za Medveščak je ovo 17. poraz iz 27 mečeva i oni ostaju na 12. mestu ’’zapada’’ sa 29 bodova.

Baris je ovom pobedom došao do 42 poena i tako na 4. mestu istočne konferencije pretigao Salavat Julajev od kojeg ima i utakmicu više.