F8 SL: Crna Gora ubedljiva protiv Srbije

VPSCG/Anna Feher

Srbija je poražena u prvom kolu finalnog turnira Svetske lige u Strazburu. Crna Gora je bila ubedljiva, bolja u svakom segmentu 16:8 (3:3, 5:0, 3:3, 5:2)

Dejan Savić je umesto predviđenih 16 doveo 15 igrača, van bazena su ostali roviti golman Dobožanov i povređeni Subotić. Takođe, na put nisu krenuli zbog bolesti Drašović i Viktor Rašović. Uz sve kadrovske bilo je i objektivnih problema. Srbija je za Strazbur krenula rano jutros letom do Frakfurta i potom još blizu tri sata autobusom pa je razumljiv umor koji je obeležio jako skromno izdanje olimpijskog šampiona u prvom kolu.

Ništa u igri Srbije, posebno posle prve četvrtine nije funkcionisalo. Odbrana slaba, napad još gori. Bez ideje, umorni, indisponirani bili su lak plen za odmornojeg rivala željnog pobede nad timom zvučnog imena. I Crna Gora je bila bez nekoliko važnih igrača poput Lazovića, Perkovića, Petkovića, Ukropine, Ćetkovića ali se to nije osetilo. Sjajni Mršić, Averka, Đurđić i posebno golman Tešanović su nosili svoj tim do prve pobede.

U prvoj četvrtini Averka i Đurđić su bili kreatori vođstva 3:1. Srbija je samo tada imala svetle minute u napadu, Stojanović je smanjio iz peterca, Radulović je izjednačio. Mogla je srpska selekcija i do vođstva ali je odlični Tešanović skinuo zicer Stojanoviću.

VSS/Slobodan Sandić

Drugu priliku za preokret propustio je iz peterca Radulović. Ponovo je Tešanović bio odličan. Do poluvremena srskog napada više nije bilo a na drugoj strani razgrao se Mršić, sa tri uzastopna gola i u samom finišu Spaić za veliku prednost 8:3. Tada je sve bilo rešeno. U trećem delu je Rističevića zamenio Bulajić. Posle gola Brankovića, prvog za reprezentaciju u debi utakmici, Mršić je nastavio seriju, postigao je još dva gola za vođstvo Crne Gore 10:4. Uzvratili su Lukić iz  kontre i Vučinić sa igračem više. Crna Gora je sačuvala plus pet pred završnih osam minuta zahvaljujući akciji Đurđića i strelca Čučkovića.

VK Jadran

Brzo je rasterećena Crna Gora postigla još tri gola u završnom delu, Srbija je, bez energije jedva čekala kraj utakmice koja joj je donela najubedljiviji poraz u istoriji od osam golova razlike. Srbija je od dva peterca iskoristila jedan, od šest igrača više bila je uspešna tri puta. Na drugoj strani Crna

Strelci za Srbiju su bili: Martinović i Stojanović dva, Vučinić, Radulović, Branković i Lukić po jedan. Kod Crne Gore je dominirao Mršić sa šest golova iz osam pokušaja, pogađali su još Averka tri, Đurđić i Čučković po dva, Vidović, Spaić i Banićević po jedan.

U subotu Srbija igra protiv Španije u 16 a Crna Gora će se sastati sa Australijom u 14 časova.