LŠ: Berlin maksimalan u Novom Sadu

Ostali sportovi 09. feb 202220:14 0 komentara
CEV

Odbojkaši Vojvodine izgubili su na svom terenu od Berlina 3:0 (27:25, 25:20, 25:23) u petom kolu D grupe Lige šampiona.

Ekipa Slobodana Boškana pretrpela je treći poraz u četiri odigrane utakmice. Pružili su Novosađani veliki otpor nemačkoj ekipi, ali je ključne poene u sva tri seta osvajao Berlin.

Uz veliku podršku sa tribina, srpski šampion je dobro počeo meč, imao je prednost tokom prveog seta, pa je u završnici bilo 23:20. Prva je Vojvodina došla i do set lopte, ali je nije iskoristila. Berlin je u uzbudljivoj završnici došao do 27:25.

Nemačka ekipa je već početkom drugog peroda stekla osetnu prednost (9:4), koju je održavala do kraja.

Borila se Vojvodina u trečem setu, vodila 18:15. Ipak, Berlin je ponovo u završnici napravio preokret, te stigao do maksimalne pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Timote Karle sa 12 poena, po 11 su dodali Bendžamin Peč i Džefri Džendrik. U redovima srpskog šampiona istakao se Radoslav Parapunov sa 16 poena, po 9 su dodali David Mehić i Kamil Baranek.

Berlin je sa skorom 4-0 lider grupe, Vojvodina je sa 1-3 na trećoj poziciji.

Preostale dve utakmice u D grupi, Vojvodina će odigrati u Lisabonu protiv Benfike. Zenit i Berlin će mečeve 3. i 6. kola odigrati u Sankt Peterburgu.