LŠ: Prvenac Novog Beograda protiv Ferencvaroša

VK Novi Beograd/Slobodan Sandić

Srušena je tradicija, Novi Beograd je u uzbudljivoj utakmici prvi put u istoriji pobedio Ferencvaroš 14:13 (4:3, 5:5, 2:4, 3:1). Za gledanje odlična utakmica, za trenere biće analize posebno oko igre odbrane u prve tri četvrtine.

Strelci: Drašović tri, Mandić,Perkovic, Granados dva, Vlahopulos, Ćetković, Jakšić, Skumpakis, Pijetlović za Novi Beograd, Janšik četiri,Varga tri, Damonte, Argiropulos dva, Molnar i Merkulov za Ferencvaroš.

U prvoj četvrtini menjali su se glavni glumci. Odličan početak Novog Beograda i posle 4,30 minuta vođstvo 3:0, šutevi Mandića i Granadosa i majstorija Perkovića. Tada na scenu dolaze Mađari. Lep gol Damontea, pa pogodak Janšika posle kontrafaula i izjednačenje Deneša Varge i lako dosuđenog peterca. Da domaćin ode na odmor sa minimalnom prednošću pobrinuo se sjajnom asistencijom Viktor Rašović koji je Pijetlovića ostavio samog pred golom prosečnog Sakonjija.

Raspoloženi su bili napadači u drugih osam minuta, po pet pogodaka sa obe strane. Varga je pokazao klasu, uzvratio je Drašović. Novi Beograd je zahvaljujući njemu poveo 8:6. Smanjio je Varga a potom je Argiropulos peterac izveo promašivši gol. Drugi gol Drašovića za 9:7 da bi efikasni Janšik iskoristio nesmotrenost Žoao Pedra i lobovao ga u poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

Slabog golmana Sakonjija (4-13) zamenio je oporavljeni Vogel. Argiropulos iz kontre i Janšik su bili zaslužni za preokret. Fradi je prvi put poveo 10:9. Jakšić je zatim mahao, uhvatio Vogela u takozvanom raskoraku i onda pustio loptu u mrežu za izjednačenje. Ćetković je potom pokazao spretnost, revanširao se Damonte za 11:11. Gocić je tražio tajm aut kojeg je pokušao da materijalizuje Mandić. Vargin blok ostavio je tako Mađarima pun napad a Argiropulos je kao u drugoj četvrtini Janšik lobom savladao Žoao Pedra za vođstvo svog tima,pred poslednju četvrtinu 12:11

Dugo se sa dosta grešaka i čudnih sudijskih odluka na štetu Novog Beograda, igralo bez golova. Vlahopulos je 3,14 minuta pre kraja isplivao kontru i izjednačio. Odlična odbrana je nagrađena projektilom Granadosa 1,35 do kraja za minimalnu prednost. Nervoza je uhvatila Mađare, propušten je igrač više.

U poslednji minut Novi Beograd je ušao sa igračem više i odlični Drašović je 50 sekundi pre kraja rešio pitanje pobednika. Molnar je 22 sekunde pre kraja ublažio poraz ali za domaćina nije bilo problema da sačuva loptu do kraja.

„Čestitke momcima, pobedili smo odličan Ferencvaroš u utakmici koja je, očekivano bila neizvesna do kraja. Bio je to visok nivo vaterpola. Za nas veoma važna tri boda. Bilo je i grešaka ali su sastavni deo sporta i znamo šta nam treba za budućnost“ rekao je zadovoljno trener Novog Beograda Živko Gocić.