Nezaustavljive Srpkinje u polufinalu Svetskog prvenstva

Ostali sportovi 11. okt 202222:56 19 komentara
Tijana Bošković
PAWEL PIOTROWSKI 400mm.pl NEWSPIX.PL via Guliver

Odbojkašice Srbije nastavljaju sa pobedama na Svetskom prvenstvu. Deseta pobeda na šampionatu donela im je plasman u polufinale i novi duel sa Sjedinjenim Američkim Državama. Polufinale je na programu već u sredu.

Odbojkašice Srbije savladale su u četvrtfinalu Poljsku nakon pet odigranih setova – 21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14!

*Brutalna Paola vodila Italijanke, Amerikanke rutinski

Ova pobeda donela je izabranicama Danijelea Santarelija plasman u polufinale gde ih čeka novi duel sa Amerikankama koje su eliminisale Tursku.

Nakon velike borbe prvi set je pripao Poljakinjama.Srpkinje su do sada izgubile samo četiri seta od početka šampionata, u deset odigranih utakmica.

Svetsko prvenstvo za odbojkašice pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, na SBB mreži i EON platformi.

Neizvesno je bilo u sva tri naredna seta, a Srbija je najlakše dobila treći set koji joj je doneo prednost 2:1.

Posebno je uzbudljivo bilo u finišu četvrtog seta. Uspele su Poljakinje da nošene malo i navijačima vođstva Srbije 23:20 vežu četiri poena i one dođu do set lopte, ali su bez prilike da uvedu duel u peti set ostale nakon servis greške. Ipak, došle su do druge prilike i uz grešku Srpkinja na mreži Poljakinje su došle do izjednačenja.

U petom setu je velika borba nastavljena. Igralo se poen za poen, a Poljakinje su prve uspele da dođu do dva poena razike i povedu 9:7. Borile su se odbojkašice Srbije i uz dva sjajana poena Tijane Bošković došle su do vođstva 12:11.

Drama je trajala i trajala. Srbija nije iskoristila prvu meč loptu, ali drugu jeste fantastičnim servisom Jovane Stevanović!

Fantastična Tijana Bošković predvodila je Srbiju sa 36 poena – 34 iz napada. Brankica Mihajlović dodala je 15 poena, a Jovana Stevanović 12. Na devet je stala Maja Aleksić.

Na drugoj strani mreže, Magdalena Stisjak imala je 40 poena. Olivija Rozanski imala je 11.