Odbojkašice nadmoćno do šeste pobede!

Ostali sportovi 04. okt 202221:59 2 komentara
volleyballworld.com

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nastavila je sa odličnim igrama na Svetskom prvenstvu, pošto je u prvom meču druge faze takmičenja pobedila domaćina Poljsku sa 3-0, po setovima 26:24, 25:22, 25:18 za 77 minuta igre.

Srbija sada ima svih šest pobeda i 17 bodova na čelu novoformirane grupe F. Slede SAD sa 15, Turska sa 14 bodova, zatim Kanada sa 11, Tajland sa 10, koji ima pobedu više i bod manje od Dominikanske Republike, a na dnu su Poljska sa 10 i Nemačka sa 7 bodova.

Srbija naredni meč igra već u sredu, od 19.00 je rival Dominikanska Republika, dok Poljska igra sa SAD od 20.30.

Držale su se Poljakinje na startu, ali je Srbija serijom 4-1 došla do vođstva 13:9, posle napada Tijane Bošković i bloka Buše. Nakratko su se domaće odbojkašice trgle posle tajm auta i prišle na -2, ali je na krilima sjajnih servisa Bošković Srbija stekla +5 (17:12), a Stevanovićeva je bila izvrsna u bloku.

Sve utakmice Svetskog prvenstva za odbojkašice gledajte ekskluzivno na kanalima Sport kluba.

Vodio je Santarelijev tim 21:15 i činilo se da ide ka rutinskom vođstvu, ali usledila je serija 4-0 Poljske koju je prekinula Buša blok-autom. Nije bio kraj drame, na 23:22 je Poljska imala kontru, ali se Boškovićeva dobro odbranila i u nastavku akcije donela Srbiji dve set lopte.

Nijedna nije iskorišćena, na drugoj je Stevanovićeva izblokirana posle „koreje“. Ipak, usledila je servis greška Poljakinja, a onda i as Jovane Stevanović na trećoj set lopti – 26:24.

Znatno sigurnije je Srbija počela prvi set nego što je završila prvi – Lozo i Bošković bile su sigurne u realizaciji, odbrana je bolje funkcionisala, a posle asa Buše bilo je 8:3.

Prednost je išla i do +7 (19:12), ali je onda opet došlo do opuštanja i malo je nedostajalo da se ponovi scenario iz prvog seta. Ipak, ovoga puta nije bilo toliko drame, Poljska je najviše prišla na -2, ali Boškovićeva napadom iz zone odbrane overava drugi set za Srbiju (25:22).

Sigurno su čuvale Srpkinje prednost, a posle kuvanja Drče bilo je 20:15, najveća prednost dotad u setu. Sada nikakve drame nije bilo, pa je Santarelijev tim rutinski priveo meč kraju pred oko 5.000 gledalaca u Atlas areni.