Partizan slavio protiv Vojvodine u Ubu za novi trofej u kupu

Ostali sportovi 26. feb 202319:13 1 komentar
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Odbojkaši Partizana odbranili su trofej u Kupu Srbije, pošto su u finalu u Ubu savladali Vojvodinu 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:19, 15:7)

Crno-beli su drugi put u svojoj istoriji odbranili trofej u kupu, a pokazali su da su postali svojevrstan streptomicin za Vojvodinu. Makar kada su u pitanju eliminacione utakmice i one koje odlučuju o trofeju. Jer crno-beli su prošle godine pobedili Vojvodinu u polufinalu ovog takmičenja na putu ka trofeju, zatim su slavili u Superkupu na početku sezone i evo sada u direktnoj borbi za trofej. Vojvodina nije uspel da vrati trofej kupa u svoje vitrine, koji je poslednji put osvojila 2020. pobedom u finalu baš nad Partizanom.

Vojvodina je dva puta vodila, ali crno-beli su bili mnogo bolji u trenucima odluke. Prva dva seta su protekla u ravnopravnoj borbi. Prvi je dobila Vojvodina 25:21, a drugi Partizan 25:22.

U trećem setu bolje je krenuo Partizan, poveo je 8:5. Međutim, Vojvodina je preokrenula i na kraju ubedljivo dobila set 25:18. Očekivalo se da na krilima tako dobijenog seta Novosađani uđu psihološki jače u četvrti set, u kojem su mogli da reše pitanje pobednika. Međutim, Partizan je mnogo bolje ušao u četvrti set i bio ubedljiv – 25:19.

Partizan je dominirao u petom setu, a igrač odluke bio je mladi Aleksa Mandić, koji je ušao da servira kod vođstva crno-belih 8:6. Nanizao je Partizan na njegov servis čak pet poena, poveo 13:6 i bilo je tada jasno da će trofej ostati u Humskoj.