Sebić puca za medalju u trostavu

Ostali sportovi 02. avg 202107:22 > 10:43 0 komentara
Olimpijski komitet Srbije

Milenko Sebić izborio je plasman u finale u disciplini trostav puškom na Olimpijskim igrama u Tokiju. Srpski reprezentativac je imao četvrti rezultat u kvalifikacijama.

Momak iz Trstenika sjajno je gađao u kvalifikacijama i lako ušao u borbu za odličje. Milenko je prvo u klečećem položaju pogodio odličnih 394 kruga. U ležećem položaju bio je skoro savršen. Pogodio je 399 od mogućih 400 krugova.

Ušao je u gađanje u stojećem položaju sa drugog mesta. Milenko je bio nešto slabiji u odnosu na prethodna dva stava (387), ali najvažniji cilj plasman među osam je ostvaren. Završio je preliminarnu rundu sa ukupno pogođenih 1180 krugova.

Pored Sebića za medalje će se boriti: Rus Kamenski (1183), Kinez Žang (1183), Norvežanin Heg (1181), Ukrajinac Kuliš (1178), Hrvati Miran Maričić (1180) i Petar Gorša (1176) i Belorus Šerbačevič (1176).

Drugi predstavnik Srbije Milutin Stefanović zauzeo je 24. mesto sa pogođenih 1167 krugova.