LŠ: Radnički ispustio Olimpijakos, Filipović “ukrao” pobedu

VK Radnički

Podvig Radničkog, protiv velikog favorita Olimpijakosa osvojen je bod koji može mnogo da znači u borbi za četvrtu poziciju. Na kraju 10:10 (2:5, 2:3, 4:0, 2:2) u igri kojom domaćin može da bude daleko zadovoljniji, šta više, minut pre kraja, kao u Splitu imao je prednost 10:8. U Splitu je primio dva gola i ostao bz pobede, a isto se desilo i protiv Olimpijakosa.

Strelci su bili: Ukropina i Lukić četiri, Vrlić, Branković za Radnički, a Funtulis, Genidunas i Papnastasiju Murikis dva Filipović i Bušlje za Olimpijakos.

LEN

Grci su odigrali u prvih 10-12 minuta svoju odbranu koja je napad Radničkog često stavljala pred teške probleme. Gol Ukropine za 1:0 i Brankovića za 2:3 su bili zaslužni za egal u početku ali se posle grčke serije od tri gola i vođstva 6:2 činilo da neke drame neće biti.

I domaćin se tada oslobodio, Vrlić i Lukić lepim golom, su se upisali za 4:6. Radnički nije uspevao da pripreti ozbiljnje iako je bilo izglednih situcija. Genidunas je prelepom parabolom povisio na 7:4. Završnica četvrtine bila je uzbudljiva. Janković je propustio lepu priliku da pogodi mrežu Bijača a u kontri je Papanastasiju pokazao klasu za 8:4. Ispostavilo se da je to od Grka bilo sve.

VK Radnićki

U trećem delu dominacija srpskog vicešampiona, Na sceni je bio raspoloženi Ukropina. Dva puta je savladao Bijača, učinio je to i Lukić a da golman Pirejaca nisu odbranio peterac Stanojeviću moglo je već tada da bude prilično gusto za Olimpijakos. Odbrana je bila odlična i bez isključenog Pljevančića. Dobožanov se namestio ali se u finišu namestio i Bijač kada je domaćin imao prilike da potpuno anulira prednost favorita.

Igrom je Radnički zaslužio da bude u egalu.Milanovićev sastav dugo, punih 15 minuta . Odbrana na čelu sa sjajnim Dobožanovim je hvatala sve, odolevala sa igračem manje. I konačno erupcija oduševljenja punih tribina posle izjednačenja Lukića 3,35 do kraja. Olimpijakos je potpuno nestao, delovao izgubljeno a Ukropina je veliki trud ekipe nagradio golom za vođstvo 9:8 2,35 do kraja.

LEN

Dobio je domaći sastav 1,45 do kraja igrača više. Stevanovićev tajm aut je rezultirao golom Lukića. Neverovatna serija 6:0 protiv velikog protivnika. Konačno posle 15 minuta pogodio je Olimpjakos preko Murikisa. Propustio je zatim domaćin napad, Grcima je ostalo 30 sekundi za remi Bod je spasao Filipović kada je do kraja ostalo još sedam sekundi.

„Na kraju možemo da budemo zadovoljni što nismo izgubili. Bilo je dobro samo u prvom poluvremenu. Posle smo loše igrali sa igračem više. I Bijač nas je spašavao. Čestitke Stevanoviću i ekipi Radničkog“ rekao je Igor Milanović.

VK Radnički

Trener Uroš Stevanović je istakao:

„ Izgubili smo dva boda kao protiv Jadrana kada smo imali prednost 10:8. I sada je bilo tako i sa ta četiri boda bi imali više šansi. Nismo osvojili bod nego smo izgubili dva.“

Grupa A: Radnički – Olimpijakos 10:10, Pro Reko – Dinamo 20:5 Vuljagmeni – Hanover 10:9, Barseloneta – Jadran 8:6,

Plasman: Pro Reko, Barseloneta 21, Olimpijakos 19, Vuljagmeni 13, Radnički devet, Jadran šest, Hanover tri, Dinamo je bez bodova.

Grupa B: Novi Beograd – Sabadelj 16:11, Ferencvaroš – OSC 12:11, Breša – Marsej 15:13, Jug – Špandau 11:13

Plasman: Breša 21, Novi Beograd 19, Ferencvaroš 18, Jug 11, Špandau osam, OSC šest, Sabadelj i Marsej po četiri boda.