Srbija lako sa Katarom, za četvrtfinale sa Norveškom, Holandijom i Argentinom

Ostali sportovi 17. jan 202322:07 4 komentara
Bogdan Radivojević
LaurentTheophile/Panoramic

Rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u trećem kolu Grupe E Svetskog prvenstva pošto je u Katovicama bila bolja od Katara 34:24.

U duelu dve selekcije koje vode španski treneri, očekivano je slavio sastav Tonija Đerone. Zabeležena je važna pobeda, koja Srbiji u drugoj fazi obezbeđuje prenošenje dva boda i realnu šansu da se bori za plasman u četvrtfinale.

Nije sve išlo glatko protiv Katara. Posebno se zakomplikovalo u 18. minutu kada je zbog udarca protivnika u glavu isključen Jovica Nikolić. To je bio automatski u naredna 42 minuta igrač manje u rotaciji Tonija Đerone, ali srećom, nije se dramatično odrazilo na rezultat.

Baš u trenucima kada su Orlovi ostali bez Nikolića Katar je došao do izjednačenja (7:7). Ali egal nije dugo potrajao. Srbija je napravila seriju 7-2, i došla do 14:9. Do poluvremena Katarani su smanjili na 17:14, ali u nastavku izabranici Tonija Đerone izašli su sa namerom da momentalno reše meč. U 10 minuta popeli su se na +9 i uveli utakmicu u mirniji tok. Jedino veće uzbuđenje do kraja bilo je i drugi crveni karton za Orlove, pošto je Dragan Pešmalbek oborio opasno protivnika na zemlju i sudije su pivota Vesprema pre vremena poslale u svlačionicu.

Briljirao je Bogdan Radivojević sa sedam golova, od čega pet u prvom poluvremenu, a raspoložen je bio i Vorkapić sa šest golova. Na drugoj strani Abdulah, Benali i kapiten Madadi postigli su po pet golova.

Srbija i Katar, su se uz Nemačku, plasirali u drugu rundu gde će sa ekipama iz Grupe F Norveškom, Holandijom i Argentinom formirati novu Grupu 3.

U poslednjem meču Grupe F Norveška je posle velikog preokreta došla do pobede 27:26 i tako unosi u novu Grupu 3 maksimalna četiri boda, koliko ima i Nemačka. Srbija i Holandija imaju po dva, dok Argentina i Katar nisu uneli bodove.