Srbija ponovo poražena maksimalnim rezultatom, Fajnal-ejt daleko

Ostali sportovi 08. jul 202221:41 2 komentara

Odbojkaška reprezentacija Srbije maksimalnim rezultatom poražena je od selekcije Italije u meču Lige nacija u Gdanjsku - 25:21, 25:14 i 25:23.

Ekipa selektora Igora Kolakovića pretrpela je drugi uzastopni neuspeh identičnim rezultatom i umanjila šanse da se plasiran na Fajnal-ejt u Bolonji.

Srbija je posle deset utakmica 11. sa isto toliko bodova, dok Iran i Holandija, koji su u zoni plasmana na F8 imaju po 17.

Prvi uslov da Atanasijević, Podraščanin, Lisinac i drugovi ostanu u trci za odlazak u Bolonju je da u subotu od 17 sati maksimalnim rezultatom savladaju Iran. Posledna utakmica ligaškog dela takmičenja na programu je u nedelju u 14 časova protiv Kine.

Srbija je solidno odigrala prvi set, vodila je 16:14, međutim, Azuri su napravili seriju 8:0 za veliki preokret. Na krilima sjajnog finiša uvodnog seta odigrali su i drugi, dok je treći bio najneizvesniji.

Kolakovićev tim je vodio 16:10 i činilo se da će uspeti da produži meč, međutim, ponovo je završnica protekla u znaku Italijana. Azuri su izjednačili na 18:18, a potom utakmicu završili serijom 3:0 za 25:23 iako je utisak da je srpski tim mogao i morao više.

Aleksandar Atanasijević je bio najefikasniji sa 14 poena (sedam u prvom setu), Nemanja Petrić je dodao osam, Nemanja Mašulović pet, a Srećko Lisinac i Pavle Perić po četiri. Kod Italijana Juri Romano je upisao 13 poena.

Prenosi utakmica Lige nacija su na kanalima Sport Kluba.