Veliki preokret Srbije za pobedu protiv Kanade

Ostali sportovi 24. jun 202214:45 0 komentara
FIVB

Nakon tri vezana poraza, odbojkaška reprezentacija Srbije konačno se radovala u Ligi nacija.

Srbija je posle velikog preokreta savladala Kanadu u pet odigranih setova – 20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11.

Za Srbiju je ovo treća pobeda u sedam odigranih utakmica u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Kanada je praktično rutinski dobila dva prva seta. Izgledala je Srbija poprilično bezvoljno sve do početka trećeg seta koji je uspela da dobije i produži duel. Prvi put je u trećem setu Srbija uspela da dođe u situaciju da kontroliše dešavanja na parketu.

Veliku dramu videli smo u četvrtom setu koji se igrao na razliku i koji su izabranici Igora Kolakovića osvoijili trećom set loptom.

Poneti dobrom borbom u prethodna dva seta, igrači Srbije sjajno su ušli i u odlučujući set pa im je to na kraju donelo trijumf. Ni tu nije moglo bez drame. Imala je Srbija +4 u petom setu, ali je Kanada uspela da napravi seriju od tri poena i priđe na 11:10. Kolakovićev tajm-aut i servis greška Kanađana vratili su stvari nas svoje mesto.

Srbiju je predvodio raspoloženi Aleksandar Atanasijević sa 22 osvojena poena, 21 iz napada. Pratili su ga Miran Kujundžić i Srećko Lisinac sa po 15.

U reprezentaciji Kanade Mar Stiven Timoti osvojio je 22 poena, Erik Loepki dodao je 19, a Rajan Sklejter 17.

Srbija u nedelju igra poslednji meč drugog vikenda, a rival će joj biti Australija.

Mečeve odbojkaške Lige nacija ekskluzivno pratite na kanalima Sport Kluba.