Partizan ubedljiv na Kipru pred nedeljni derbi sa Crvenom zvezdom

Fudbal 16. sep 202122:57 > 23:12 0 komentara
Kvinsi Menig FK Partizan
Foto FK Partizan Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana pobedili su kao gosti u Nikoziji ekipu Anortozisa sa 2:0 u prvom meču grupne faze Lige konferencije. Golove su postigli Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš.

Zasluženo su crno-beli došli do sva tri boda na startu novog evropskog klupskog takmičenja. Novajlija iz Holandije Kvinsi Menig doveo je Partizan u vođstvo u 42. minutu kad je iskoristio „otpadak“ posle šuta Lazara Markovića. Bio je to prvi pogodak u dresu srpskog kluba bivšeg fudbalera Ajaksa i Tventea.

Partizan je do drugog pogotka došao u 68. minutu kad je mladi Jović, tek što je ušao u igru umesto strelca prvog gola Meniga, proigrao Rikarda Gomeša, a golgeter sa Zelenortskih Ostrva na efektan način savladao golmana Loroju. Bio je to već 13. pogodak ovog fudbalera u 14 utakmica u dresu Partizana ove sezone (devet u Superligi, četiri u Evropi).

Mogao je Partizan i do ubedljivije pobede, odlične prilike imali su u drugom poluvremenu Rikardo, Holender i Jojić, ali nisu bili precizni i koncentrisani pred golom Anortozisa.

Crno-beli će u drugom kolu igrati protiv estonske Flore 30. septembra u Beogradu.

Favoriti grupe B

Crno-beli su do Lige konferencije stigli preko slovačke Dunajske Strede (2:0) ruskog Sočija (1:1 – 2:2, penalima 4:2) i portugalske Santa Klare (1:2 – 2:0). Nisu blistali, ali su bili dovoljno dobri da se zasluženo nađu u grupnoj fazi novog evropskog klupskog takmičenja.

U grupi B nalaze se zajedno sa belgijskim Gentom, kiparskim Anortozisom i Florom iz Estonije. Crno-beli su po rejtingu favoriti grupe zajedno sa Gentom. Realno, u kvalifikacijama su imali možda i teže protivnike nego u grupnoj fazi. Ali to sad moraju da potvrde i na terenu.

Želimo da već u prvom kolu napravimo dobar rezultat. Probaćemo da dođemo do pobede. Spremni smo i motivisani„, rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević pred duel na Kipru.

Fudbalere Partizana posle meča u Nikoziji čeka Večiti derbi sa Crvenom zvezdom u nedelju.

Sa ekipom crno-belih nije otputovao Danilo Pantić, koji je obnovio povredu, Aleksandar Stanojević odlučio se za sledeći tim.

Aleksandar Popović – Aleksandar Miljković, Ivan Obradović, Siniša Saničanin, Igor Vujačić, Aleksandar Šćekić, Saša Zdjelar, Bibras Natko, Lazar Marković, Rikardo Gomeš, Kvinsi Menig.

Uživo:

90+4. min – kraj, zaslužena pobeda Partizana, mogla je da bude i ubedljivija.

86. min – nova velika prilika za Partizan, Terzić je proigrao Jojića, ali je ovaj drugi loše šutirao iz dobre pozicije

84. min – kontranapad Partizana, Jojić je proigrao Holendera, ali je propala dobra šansa za treći gol

83. min – Mladi Nikola Terzić zamenio je Rikarda Gomeša

82. min – šansa za Anortozis, Saničanin blokira udarac i izbija loptu u korner

71. min – Filip Holender zamenio je Lazara Markovića

69. min –  samo minut kasnije nova dobra prilika za Rikarda, na žalost ovog puta nije našao put do mreže Anortozisa

68. min – GOOOLLLL!!! 2:0 za Partizan! Mladi Jović proigrao je Rikarda Gomeša, a golgeter crno-belih efektnim udarcem matirao domaćeg golmana

65. min – nova šansa za Anortozis, Slovenac Denis Popovič je proigrao visokog Gruzijca Kačaravu, ali je Miljković bio na pravo mestu. Pokazalo se i da je igrač kiparskog tima bio u ofsajd poziciji.

64. min – Stanojević prvi prve izmene u timu Partizana, na teren ulaze Jojić i Jović, izašli su Menig i Natko

63. min – Velika šansa za domaći tim, Deletić je dobio duel sa Obradovićem, šutirao snažno, ali je Popović odbranio i poslao loptu u korner

58. min – Novi igrač u timu domaćina Srbin Miloš Deletić zapretio je crno-belima, ali je šutirao pored gola

55. min – žuti karton i za Ivana Obradovića

51. min – prva velika prilika za Partizan u drugom poluvremenu, Rikardo je dobio loptu od Natka, ali je iz dobre pozicije poslao loptu visoko preko gola

48. min – žute kartone dobili su Zdjelar (Partizan) i Varda (Anortozis)

46. min – počelo je drugo poluvreme

45+4. min – kraj prvog poluvremena

45. min – sudija je produžio prvo poluvereme za još četiri minuta

42. min – GOOOLLL!!! 1:0 za Partizan! Rikardo je odlično proigrao Lazara Markovića, kapiten crno-belih je šutirao, golman kratko odbio, a Kvinsi Menig ubacio loptu u praznu mrežu. Prvi pogodak holandskog internacionalca u dresu Partizana.

Stadium, Strovolos, Cyprus - September 16, 2021 Partizan Belgrade's Queensy Menig in action Kvinsi Menig
REUTERS/Yiannis Kourtoglou (Kvinsi Menig)

38. min – povreda Rikarda posle duela sa odbrambenim fudbalerom Anortozisa. Nakon ukazane pomoći nastavio je meč.

36. min – ponovo je Natko izveo korner, lopta je na drugoj statici došla do Šćekića, koji je dobro šutirao u sam gornji desni ugao golmana Lorije, ali je lopta pogodila stativu, a onda je sretno-spretno intervenisao čuvar mreže domaćeg tima

33. min – Žuti karton za Aleksandra Šćekića posle faula nad igračem Anortozisa

27. min – još jedan korner za Natka, golman Kiprana Gruzijac Lorija je na kratko ispustio loptu, Seničanin ga u nastavku akcije povredio, pa je morala da mu se ukaže pomoć.

19. min – sad je Lazar Marković pretio sa leve strane, ali na kraju ništa od dobre situacije, niti je šutirao na gol niti proigrao Rikarda

15. min – ponovo je Aleksandar Miljković bio u dobroj prilici sa desne strane, ali je njegov šut izblokiran

Aleksandar Popovic Foto FK Partizan Miroslav Todorovic ANORTOZIS-FKP-09-2021-19458-01
Foto FK Partizan/Miroslav Todorović

Odlična intervencija Popovića

11. min – sjajno je reagovao golman Popović posle odličnog šuta grčkog veterana Lazarosa Hristodolopulosa

9. min – prvi šut ka golu Anortozisa uputio je Miljković, ali visoko preko gola

7. min – drugi korner za crno-bele izborio je Menig, ali ni ovog puta nije bilo opasnosti za gol Kiprana

6. min – prvi ozbiljniji napad Partizana, Rikardo je bio u akciji, a Lazar Marković izborio korner

1. min – utakmica je počela

Lazar Markovic Foto FK Partizan Miroslav Todorovic ANORTOZIS-FKP-09-2021- kapiteni