Aleksisova magija drži Arsenal u borbi za LŠ

Clive Rose, Getty Images

Arsenal je zabeležio pobedu u zaostalom meču 34. kola Premijer lige protiv Sanderlenda 2:0, čime su ostali u borbi za plasman u Ligu šampiona, a ponovo je zablistao Aleksis Sančez. Siti ubedljiv protiv VBA.

Domaćin se mnogo mučio u prvom poluvremenu. Tobdžije su doduše postigle gol, ali on je opravdano poništen. Bedem gostiju nikako nisu uspeli da probiju, a Sanderlend je čak imao lepu šansu na početku drugog poluvremena posle indirekta, ali nisu uspeli da daju gol. Tek u 72. minutu Arsenal je postigao gol, a strelac je bio, ko drugi, nego Aleksis Sančez, posle dodavanja Mesuta Ozila. To je dosta olakšalo Tobdžijama, pa je isti igrač i u 81. minutu zatresao mrežu i na kraju doneo vredne bodove.

U drugom meču Mančester Siti bez mnogo problema savladao je VBA 3:1. Sve je bilo rešeno za svega dva minuta, a protagonisti bili su Gabrijel Žesus i Kevin de Brujne. U 27. minutu Belgijanac je proigrao Brazilca, a u 29. Žesus je uzvratio, a De Brujne sjajnim šutem van šesnaesterca zakucao loptu u mrežu Fostera. Golom Jaje Turea sve je rešeno u 57. minutu, a tri minuta pre kraja Robson Kanu je postavio konačan rezultat.

Sada je Arsenal peti sa samo bodom zaostatka za četvrtoplasiranim Liverpulom i tri za trećeplasiranim Sitijem. U poslednjem kolu četa Arsena Vengera dočekuje Everton, dok Liverpul dočekuje Midlzbro, a Mančester Siti gostuje Votfordu.