Antonio doneo pobedu Čekićarima na Turf Muru

Premijer liga 03. maj 202123:15 0 komentara
Majkl Antonio
REUTERS/Jon Super

Fudbaleri Vest Hema slavili su u ponedeljak na gostovanju Barnliju u meču 34. kola Premijer lige rezultatom 2:1, nakon preokreta.

Sve je u korist Čekićara rešio Majkl Antonio nakon što su domaći poveli sa bele tačke. Konačan rezultat meča postavljen je već u 29. minutu.

Fudbaleri Barnlija poveli su u 19. minutu kada je sa bele tačke precizan bio sjajni Kris Vud, međutim, Čekićari su brzo uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Majkl Antonio, koji se posle povrede vratio u tim, je samo dva minuta kasnije poravnao rezultat posle asistencije Coufala.

Isti igrač bio je strelac i u 29. minutu a ovoga puta centaršut je uputio Said Benrahma.

Sjajnu šansu za izjednačenje imao je Barnli u 65. minutu, ali je Fabijanski odbranio na sjajan način udarac Džeja Rodrigeza.

Zanimljiva situacija viđena je u finišu meča. Nik Poup je krenuo u napad sa svojim timom, a kada je krenula brza kontra Vest Hema uspeo je da primi loptu na centru i sačuva gol koji je ostao prazan njegovim odlaskom napred.

Vest Hem je peti na tabeli sa 58 bodova, tri manje od Čelsija koji drži četvrto mesto. Barnli je 16. na tabeli sa 36 bodova koliko ima i Njukasl iznad zone ispadanja, devet više od Fulama koji je prvi u opasnoj zoni.