Big Sem uzeo bod na Enfildu

Premijer liga 27. dec 202019:32 0 komentara
Liverpul, Vest Bromvič Albion
Reuters/Nick Potts

Liverpul i Vest Bromvič Albion odigrali su u nedelju nerešeno u duelu 15. kola Premijer lige odigranom na Enfildu. Meč je završen rezultatom 1:1.

U prvih 45 minuta izgeldalo je da će samo biti pitanje kojim će rezultatom Liverpul upisati novu pobedu jer su domaći poveli već u 12. minutu preko Sadija Manea.

Sadio Mane postigao je tako 90. gol u Premijer ligi. Od tih 90, 69 je postigao u dresu Liverpula po čemu se izjednačio sa Luisom Suarezom. Mane je tek treći afrički igrač sa 90 i više golova u Premijer ligi – Didije Drogba je na toj listi prvi sa 104, drugi je Emanuel Adebajor sa 94 i sada je treći Mane sa 90.

Ali, navijačima domaćih nije nadu davao samo taj gol već i način na koji je Vest Brom igrao u tih prvih 45 minuta – bez ideje, bez mnogo želje i sa samo 30 kompletiranih pasova za 45 minuta.

U drugom poluvremenu su gosti malo promenili pristup i način igre, domaći kao da su se uspavali i nisu bili toliko opasni kao u prvom poluvremenu. U 60. minutu ostali su i bez Džoela Matipa koji je doživeo povredu, a kazna za nonšalantniji pristup stigla je u 82. minutu u vidu gola defanzivca Semija Ajaija za izjednačenje.

Roberto Firmino imao je odličnu priliku da ipak donese pobedu Liverpulu u 90. minutu, ali je golman gostiju fenomenalno reagovao i vrhovim prstiju odbranio pokušaj Brazilca iz blizine.

Branislav Ivanović u igru je za ekipu Sema Olerdajsa ušao u nadoknadi vremena.

Liverpul sada na prvom mestu na tabeli ima 32 boda, tri više od Evertona i četiri više od Lestera. Za dva dana Redsi gostuju Njukaslu.

Vest Bromvič Albion na 19. mestu sada ima osam bodova pred duel sa Lidsom koji igraju na svom terenu, takođe za dva dana.