Briljantni Mitrović za bod Fulama protiv Liverpula

Premijer liga 06. avg 202215:40 2 komentara
xAdamxDavyx

Tamo gde je stao u Čempionšipu, Aleksandar Mitrović je nastavio u Premijer ligi. Srpski centarfor je sa dva gola bio najzaslužniji što je njegov Fulam na startu sezone remizirao sa favorizovanim Liverpulom 2:2.

Fulam je bio veoma agresivan na startu prvog poluvremena. Igrali su jak presing na polovini Liverpula, ali nije bilo većih prilika  prvih pola sata.

A onda u 32. minutu sjajna akcija Fulama. Tete je probio po desnoj strani, Mitrović nadsokčio Trenta Aleksandera i glavom doveo u vođstvo tim iz Londona. Ostalo je 1:0 do kraja prvog dela u kojem Liverpul nije imao nijednu ozbiljniju priliku.

SofaScore

U nastavku je tim Jirgena Klopa bio opasniji posebno ulaskom Darvina Nunjesa. Sjajni Urugvajac je poravnao skor u 64. minutu na dodavanje Salaha.

Nije to obeshrabrilo igrače Fulama. Mitrović u šesnaestercu pravi bravuru, ruši ga Van Dajk i sudija pokazuje na penal, koji srpski as sigurno koristi za novo vođstvo Fulama.

Konačan skor postavio je Salah u 82. minutu posle akcije Aleksandera i Nunjesa. Do kraja meča najbolju priliku da promeni skor imao je Henderson, ali je pogodio prečku.