Igrač više i golovi u finišu: Plavi srušili Svece

Premijer liga 02. okt 202118:05 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbalei Čelsija pobedili su Sautempton kod kuće sa 3:1 u sedmom kolu Premijer lige i popeli se na prvo mesto tabele. Trijumf Plavima sa igračem više doneli su Timo Verner i Ben Čilvel golovima u završnici.

Domaći su od 77. minuta stekli brojčanu nadmoć, pošto je kapiten gostiju Džejms Vard-Prouz dobio direktan crveni karton.

Već u 84. uspeli su da materijalizuju situaciju na terenu. Ros Barkli je poslao loptu na desnu stranu ka Sesaru Aspilikueti, ovaj iz prve uposlio Vernera na petercu za prvi gol nemačkog napadača u Premijer ligi ove sezone.

Samo pet minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Posle dva odbitka lopte od prečke, Čilvel je zahvatio volej i sjajnim udarcem otklonio sve dileme.

I do crvenog kartona viđena je kvalitetnija predstava Plavih na Stamford bridžu. Poveli su preko Trevora Čalobe u devetom minutu, a zatim je Verneru u 41. poništen gol zbog ofsajda.

Gosti su samo jednom zapretili i tada došli do izjednačenja. U 60. minutu Čilvel je napravio prekršaj u šesnaestercu, Svecima je dodeljen penal koji je realizovao Vard-Prouz.

Delovalo je tada da bi engleski vezista mogao da bude heroj Sautemptona, ali je nesmotreni start za crveni karton sve promenio.

Čelsi na prvom mestu ima 16 bodova, dva više od Liverpula, uz utakmicu više. Sautempton je 17. sa četiri poena.

Lids je na svom terenu savladao Votford 1:0 i došao do premijerne pobede u ligi. Slavlje Belima doneo je Dijego Ljorente u 18. minutu.

Lids je 16. na tabeli sa šest bodova. Votford je 14. sa sedam.

Vulverhempton je kao domaćin dobio Njukasl 2:1. Dvostruki strelac Hvang He-Čan poneo je epitet junaka meča. Korejac je tresao mrežu Svraka u 20. i 58. minutu. Jedini gol za goste upisao je Džef Hendrik u 41.

Vulvsi su 10. na tabeli sa devet bodova. Njukasl je 19. sa tri.

Okršaj Burnlija i Noriča završen je bez golova. Burnli je došao do tri boda i 18. pozicije. Norič je upisao prvi poen u ligi, ali ostao poslednji.