Liverpul ubedljiv, Firmino upisao het-trik

Premijer liga 16. okt 202115:28 0 komentara
Liverpul
Reuters/Andrew Couldridge

U prvom meču osmog kola Premijer lige Liverpul je ubedljivo slavio na gostovanju Votfordu i pobedu upisao rezultatom 5:0.

Što se Votforda tiče šok terapija u vidu promene trenera nije uspela pa je Klaudio Ranijeri novu avanturu u Premijer ligi počeo porazom.

U prinudno izmenjenom sastavu zbog izostanka igrača iz Brazila, Liverpul je promenio i formaciju, ali to nije uticalo na ishod meča.

Pobedu gostiju najavio je već u devetom minutu Sadio Mane nakon dodavanja Mohameda Salaha. Maneu je ovo bio 100. gol u Premijer ligi.

Liverpul je na odmor otišao sa dva gola prednosti. Džejms Milner je odlično proigrao Roberta Firmina koji bez problema trese mrežu domaćih.

Firmino je bio strelac i trećeg gola za ekipu Jirgena Klopa. Igrao se 52. minut.

A samo dva minuta kasnije Firmino je proigrao Salaha koji još jednim sjajnim potezom za konačnih 4:0.

I ni to nije bio kraj. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Firmirno kompletirao het-trik i pogodio za konačnih 5:0.

Liverpul sada ima 18 bodova na čelu tabele, i dalje je bez poraza u sezoni i ima gol razliku 22:6. Votford ostaje na sedam bodova na 15. mestu na tabeli.