Njukasl vodio, ali Kavani Junajtedu doneo bod

Premijer liga 27. dec 202123:14 0 komentara
Edinson Kavani
REUTERS/Scott Heppell

U duelu 19. kola Premijer lige, Njukasl i Mančester junajted odigrali su nerešeno, 1:1.

Poveo je Njukasl, imao nekoliko sjajnih prilika da stekne i ubedljivije vođstvo, ali hrabra igra nije dala rezultat, a Junajted je ostajao u meču i uspeo da dođe do boda zahvaljujući džokeru sa klupe.

Igrao se osmi minut kada je Alan Sen-Maksimen doneo prednost Njukaslu iz veoma teške pozicije.

Tresla se mreža iza leđa Davida de Hee i u 38. minutu, ali je gol domaćih poništen zbog očiglednog ofsajda u kome se našao Kalum Vilson.

Mančester junajted nije imao nijednu veliku priliku tokom prvih 45 minuta iako se ne može reći da nije pokušavao, a sačuvao je De Hea mrežu u nekoliko navrata i kada je meč nastavljen posle pauze.

Za propuštene prilike kazna je ekipu Edija Haua stigla u 71. minutu. Prvi pokušaj Edinsona Kavanija Dubravka je zaustavio, ali drugi nije mogao i Junajted je došao do izjednačenja.

Mogao je Kavani da donese Junajtedu i preokret samo tri minuta kasnije, ali se Njukasl nekako odbranio.

Fantastičnu priliku domaći tim je imao u 88. minutu, ali je prvo šut Marfija zatresao stativu, a nakon odbitka je dobro šutirao Almeron – De Hea je bio tu da to zaustavi.

Njukasl - Mančester junajted stats
SofaScore

Posle tri vezane pobede, Junajted beleži samo remi protiv ekipe koja se bori za opstanak pa iz 17 utakmica, na sedmom mestu na tabeli, ima 28 bodova. Njukasl je presekao niz od tri vezana poraza i sada na pretposlednjem mestu na tabeli iz 19 utakmica ima 11 bodova.

U četvrtak će Junajted dočekati Barnli, a istog dana Njukasl ide u goste Evertonu.