Orlovi pali u Jorkširu: Lids dominirao protiv Palasa

Premijer liga 08. feb 202123:14 0 komentara
Pool/Getty Images

Fudbaleri Lidsa pobedili su Kristal Palas na svom terenu u 23. kolu Premijer lige rezultatom 2:0.

Ekipa Marsela Bijelse upisala je treći trijumf u poslednje četiri utakmice golovima Džeka Harisona u trećem i Patrika Bamforda u 52. minutu. Palas je doživeo poraz posle dve uzastopne pobede, a ukupno 10. u sezoni.

Domaći su sve vreme bili bolji i konkretniji rival. Kontrolisali su ritam sve vreme i imali posed lopte od preko 60 odsto.

Kod pogodaka su savršeno iskoristili velike greške u odbrani gostiju, koji su većim delom meča na Eland roudu pokazali visok nivo dekoncentracije.

Beli su vrlo lako mogli i do ubedljivije prednosti. Najbolje šanse za to propuštali su Bamford u 10, Stjuart Dalas u 72. i Harison u 84. minutu. Posebno dobra prilika bila je potonja, pošto je Harison snažnim udarcem zatresao prečku.

Za to vreme, Orlovi nisu nijednom ozbiljno zapretili domaćinu.

Lids je 10. na tabeli sa 32 boda. U sledećoj rundi gostuje Arsenalu. Kristal Palas je 13. sa 29, a pred njim je meč sa Burnlijem kod kuće.