Siti bolji od Vest Hema, velika kriza Evertona

Premijer liga 28. nov 202117:16 0 komentara
Alex Livesey/Getty Images

Golovima Ilkaja Gundogana i Fernandinja, Mančester siti je savladao ekipu Vest Hema 2:1 u jednom od derbija 13. kola Premijer lige.

Prvo poluvreme u Mančesteru je igrano po pravoj snežnoj mećavi. Prvu šansu su imali gosti preko Benhrame, koji se nije snašao na odlično dodavanje Antonija. Siti posle toga preuzima incijativu.

Prvo je opravdano poništen gol Mareza zbog opravdano dosuđenog ofsajda. To je bila uvertira za pogodak Gundogana, koji je ubacio loptu u mrežu sa samo nekoliko metara posle dodavanja upravo Mareza.

Do kraja poluvremena napadao je još žešće Siti, iz gola je izvukao loptu Džonson posle šuta Gabrijela Žesusa, a Fabijanski je zaustavio sjajan udarac Kansela.

U drugom delu je bilo mnogo manje uzbuđenja. Najveću priliku propustio je Žezus, čiji šut na gol liniji je zaustavio Kresvel, koji je tom prilikom udario u stativu i morao je da napusti teren. Tačku na pobedu stavio je Fernandinjo u 90. minutu. Lansini je u petom minutu nadoknade smanjio na 2:1.

Brentford je stigao do četvrtog trijumfa u ovoj sezoni. Savladali su Everton 1:0 golom Tonija iz penala u 24. minutu. Produbili su krizu Evertona, koji su doživeli peti poraz u poslednjih šest mečeva.

U pravoj goleadi po snežnoj mećavi Lester je bio bolji od Votforda 4:2. Blistao je Džejmi Medison, koji je doveo domaće u vođstvo. Izjednačio je King iz penala u 29. minutu.

Ipak do kraja poluvremena na scenu stupa Vardi i sa dva gola na dodavanje Medisona, vodi Lester na 3:1. Smanjio je Denis na startu drugog dela na 3:2, ali tačku na trijumf Lisica stavlja Lokman u 69. minutu.

Siti se na čelu tabele izjednačio sa Čelsijem. Obe ekipe imaju po 29 bodova, ali tim iz Mančesterta ima meč više. Vest Hem je ostao četvrti sa 23 poena. Lester se popeo na deveto mesto sa 18 poena, dok je Brentford na 12. poziciji sa dva boda manje. Everton je 14. sa 15 poena, a Votford 16. sa 13 bodova.