Siti se provukao na Gudisonu: Kiks Kina za minimalac prvaka

Premijer liga 26. feb 202220:39 0 komentara
Michael Regan/Getty Images

Šampion Engleske Mančester Siti pobedio je Everton na gostovanju sa 1:0 u 27. kolu Premijer lige.

Građani su do bodova na Gudisonu stigli u finišu i ponovo stekli šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Liverpul, koji ima meč manje.

Karamele su šestim porazom u prethodnih sedam utakmica pale na 17. poziciju, uz samo poen više od Burnlija u zoni ispadanja.

SofaScore

Duel na Gudisonu obeležila je velika greška defanzivca domaćih Majkla Kina, koja je dovela do pogotka Fila Fodena u 82. minutu.

Neshvatljivo je Kin reagovao pred svojim petercem u nameri da izbaci loptu, ona je došla do neometanog Fodena za rutinsku egzekuciju i važan trijumf Sitija.

Samo nekoliko minuta kasnije viđena je kontroverzna situacija u šesnaestercu gostiju. Rodrija je lopta pogodila u predelu ruke, sudija je konsultovao VAR, ali na kraju nije pokazao na belu tačku.

Mučila se ekipa Pepa Gvardiole tokom celog meča u Liverpulu, iako je sve vreme imala kontrolu poseda. Teško je dolazila do pravih prilika protiv organizovane odbrane tima Frenka Lamparda.

Kevin de Brujne je propustio jedinu šansu u prvom poluvremenu, samo nekoliko trenutaka pre dobrog pokušaja Ričarlisona na drugoj strani.

U nastavku je Foden prvi zapretio, zatim i Džon Stons i Bernardo Silva, pa u još dva navrata De Brujne.

Nedovoljna preciznost i raspoloženi Džordan Pikford čuvali su nulu za Everton. Sve do pomenutog kiksa Kina, posle kojeg nije bilo spasa za domaćina.

Gvardiolin tim u sledećem kolu čeka Mančester Junajted šestog marta. Lampardov sastav dan kasnije gostuje Totenhemu.