Šokantan rezultat u Londonu: Težak poraz bledog Arsenala od Kristal Palasa

Fudbal 04. apr 202223:10 > 23:14 0 komentara
Arsenal's Cedric Soares in action with Crystal Palace's Wilfried Zaha Premier League - Crystal Palace v Arsenal
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Fudbaleri Kristal Palasa priredili su veliko iznenađenje u poslednjem meču 31. kola Premijer lige i ubedljivo savladali u malom londonskom derbiju ekipu Arsenala sa 3:0.

Povezane vesti

Fudbaleri Arsenala su u sjajnoj formi stigli na Selhurst Park. Pobedili su na šest od poslednjih sedam premijerligaških utakmica (poraženi samo od Liverpula 0:2).

Očekivao se njihov novi trijumf i povratak u Top 4 u borbi za Ligu šampiona naredne sezone.

Međutim, reprezentativna pauza očigledno nije prijala Artetinim fudbalerima. „Tobdžije“ su potpuno razočarale u duelu sa rasterećenim „Orlovima“ ušuškanim u sredini tabele.

Kristal Palas je poveo u 16. minutu četvrtim golom u sezoni francuskog internacionalca Žan-Filipa Matete. Slučajni asistent bio je Joakim Anderson koga je nakon neodlučne odbrane gostiju lopta pogodila u teme i došla do strelca Matete.

Ako je prva asistencija bila slučajna, druga je bila perfektna, Anderson je sa preko 50 metara pronašao Džordana Ajua za njegov drugi gol ove sezone za velikih 2:0. Igrao se 26. minut…

Dugo je trebalo gostima da se povrate od ovog šoka. Drugo poluvreme krenuli su mnogo agresivnije i ofanzivnije, ali su Smit Rou i Edegor u samo nekoliko minuta promašili iz veoma povoljnih prilika.

I onda, u periodu dominacije Asrenala penal za Kristal Palas. Odegar je u šesnaestercu neoprezno startovao na Vilfredu Zahi, a ovaj je izveo najstrožu kaznu i postigao svoj deseti gol u sezoni.

I posle tog gola imali su gosti nekoliko prilika da bar ublaže poraz, Edi Nketija je u 84. minutu sjajno šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je samo prečku.

U finišu meča za Kristal Palas je zaigrao i srpski internacionalac Luka Milivojević.

Velika pobeda Patrika Vijeire protiv svog nekadašnjeg kluba.

Arsenal je nakon ovog poraza ostao peti na tabeli sa istim brojem bodova i utakmicom manje od gradskog rivala Totenhema. Kristal Palas je deveti sa 37 bodova.

U narednom kolu Tobdžije dočekuju Brajton, dok Palas gostuje Lesteru.