Trojka Redsa za 4. mesto: Pobeda ih vodi u Ligu šampiona!

Premijer liga 19. maj 202123:15 0 komentara
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Burnli na strani sa 3:0 i kolo pre kraja Premijer lige došli na četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona, sa istim brojem bodova kao petoplasirani Lester, ali uz bolju gol razliku.

Iako je ne tako davno delovalo da će sigurno ostati bez plasmana u elitu, Crveni sada drže sve u svojim rukama.

Trijumf nad Kristal Palasom u poslednjem kolu na Enfildu osigurava im društvo najboljih, osim u slučaju neke znatno ubedljivije pobede Lestera nad Totenhemom koja bi promenila odnos kada je u pitanju gol razlika. Redsi trenutno imaju +24, a Lisice +20.

Četvrto uzastopno slavlje ekipi Jirgena Klopa doneli su Roberto Firmino u 43, Nejt Filips u 52. i Oks Čemberlejn u 89. minutu.

#related-news_0

Gol Firmina plod je sjajne akcije i povratne Endija Robertsona, Filips je pogodio glavom na korner Sadija Manea, dok je Oks preciznim udarcem sa desetak metara u bliži ugao postavio konačan rezultat.

Liverpul je od starta imao kontrolu i pre vodećeg pogotka mogao je u nekoliko navrata da zatrese mrežu rivala. Velike šanse propuštali su Sadio Mane, Tijago Alkantara, Mohamed Salah i Filips.

Slična situacija viđena je i u drugom poluvremenu. Dupliranju prednosti prethodila je prilika Salaha, zatim je egipatski napadač mogao do gola i sredinom drugog dela, ali je na kraju ostao poravnat na čelu liste strelaca sa Harijem Kejnom. Obojica imaju po 22 pogotka.

Imao je i Burnli svoje šanse. Dva puta je pretio Kris Vud, po jednom Johan Gudmundson i Ben Mi. Alison je izlazio kao pobednik iz tih duela.

Tim Šona Dajča u poslednje kolo i okršaj protiv Šefild Junajteda ulazi sa 17. pozicije uz 39 poena.

Vest Hem je savladao VBA na strani sa 3:1 i popeo se na šesto mesto tabele sa 62 boda, tri više od Totenhema i Evertona, koja mu gotovo izvesno donose plasman u Ligu Evrope.

Slavlje Čekićara došlo je posle preokreta, pošto je VBA poveo golom Pereire u 27. minutu. Usledili su pogoci Součeka u 45+1, Ogbone u 82. i Antonija u 88. za veliki trijumf.

Gosti iz Londona su imali veliku priliku za gol u trećem minutu, ali je penal promašio Rajs.

Sastav Dejvida Mojsa u poslednjoj rudni dočekuje Sautempton i bod mu obezbeđuje LE, bez obzira na rezultate Totenhema i Evertona.