SMS strelac u rapsodiji Lacija protiv Milana

Izvor: Paolo Bruno/Getty Images

U poslednjoj utakmici 19. kola Serije A Lacio je na Olimpiku ubedljivo savladao Milan 4:0.

Rapsodija nebesko-plavih, koji su potpuno proigrali od kada igraju bez povređenog Imobilea. Druga vezana pobeda, ukupno šest postignutih golova, a igra nikada bolja ove sezone. Što je na svojoj koži osetio i šampion, koji se nalazi u ozbiljnoj krizi i posle dva remija doživeo ubedljiv poraz i doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Da se Milan neće dobro provesti na Olimpiku najavio je već u četvrtom minutu Sergej Milinković-Savić. Krunisao je sjajnu akciju Zakanjija i izuzetno propuštanje lopte Luisa Alberta. Lopta je došla do reprezentativca Srbije koji je rutinski plasirao loptu pored Tatarašanua, koji je ostao na krivoj nozi.

Nastavio je Lacio sa napadima i posle odlične akcije Pedra u sjajnoj situaciji se u 38. minutu našao Adam Marušić. Šutirao je snažno, iskosa sa desne strane, pogodio je stativu. Ali je na odbijenu loptu naleteo Zakanji i posle asistencije upisao i gol – 2:0 za Lacio.

Da se ekipi Mauricija Sarija ne dogodi isto što i Lećeu pre 10 dana pobrinuo se Luis Alberto. On je u 67. minutu realizovao penal i doneo velikih 3:0 Laciju. Konačan rezultat 4:0 postavio je u 75. minutu Felipe Anderson, na asistenciju izuzetno raspoloženog Luisa Alberta.

Ne pamti se kada je Milan u mandatu Stefana Piolija ovako izgledao i sada je jasno Paolu Maldiniju i ostalima iz uprave, da valja utrošiti poslednju nedelju prelaznog roka kako bi se dovelo neko pojačanje, jer Milan ne deluje kao tim koji bi u ovom trenutku mogao da završi u prva četiri. Posebno jer su četiri tima od drugog do petog mesta na samo bod.