Alba i prvenac Moribe za Barsinih -2 u odnosu na Atletiko

Fudbal 06. mar 202123:21 0 komentara
Barselona
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Poslednji meč subotnjeg programa 26. kola španske La Lige doneo je pobedu Barselone na gostovanju u Pamploni protiv Osasune rezultatom 2:0 (1:0), a strelci su bili Đordi Alba i Ilaiš Moriba. Katalonci sada imaju dva boda manje i dva odigrana meča više u odnosu na prvoplasirani tim tabele – madridski Atletiko.

Barselonu je u vođstvo veoma lepim udarcem doveo Đordi Alba u 30. minutu, a za gol mu je atraktivno asistirao Lionel Mesi.

Nastavila je ekipa Ronalda Kumana da bude ofanzivna, a u 83. minutu pitanje pobendika je rešeno, ponovo na asistenciju Mesija. Strelac je bio 18-godišnji vezista Ilaiš Moriba, kojem je ovo bio prvi pogodak u dresu Barselone.

Srpski vezista Darko Brašanac nije ulazio u igru u redovima Osasune.

Osasuna je sada 13. i ima 28 bodova, šest više od zone ispadanja. Sledeći protivnik im je Valjadolid na domaćem terenu.

Barselona je posle ove pobede na 56 bodova, dva manje od lidera na tabeli Atletiko Madrida, ali „Jorgandžije“ imaju i dve utakmice više. Barseloni je ovo bila treća pobeda u La Ligi zaredom, a nisu poraženi u Primeri u poslednjih 15 utakmica – poslednji put u Primeri ih je savladao Kadis još petog decembra.

Ovo im je bila osma pobeda u nizu na prvenstvenim gostovanjima, a peti duel bez primljenog gola zaredom u šampionatu.

Pred katalonskim gigantom su veliki izazove jer se bliže klupski izbori na kojima će se odrediti budućnost tima i eventualni ostanak ili odlazak najboljeg igrača ekipe – Lionela Mesija. Osim toga, Barselona će u sredu igrati revanš-meč osmine finala LŠ protiv Pari Sen Žermena i pokušaće da ostvari „nemoguću misiju“ i nadoknadi prednost Francuza od 4:1 sa „Kamp Noua“ iz prvog duela.