Benzema „pakovao“ pa i pogodio, laka pobeda Reala

Spanska liga 19. feb 202223:04 0 komentara
Karim Benzema
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Real Madrida savladai su Alaves rezultatom 3:0 u poslednjem subotnjem meču 25. kola La Lige.

Čekalo se na gol ceo sat. Real je poveo u 63. minutu golom Marka Asensija nakon odličnog dodavanja Karima Benzeme.

Benzema se našao u ulozi asistenta i u 80. minutu kada je proigrao Vinisijusa Žuniora, a ovaj lepo spakovao loptu u mrežu.

Na kraju se u strelce upisao i Benzema koji je sa bele tačke pogodio za konačnih 3:0 u prvom minutu nadoknade.

Čak 21 loptu uputio je Real ka golu rivala u ovom meču, osam puta je šutirao u okvir gola, ali je golman Alavesa upisao čak šest odbrana i spasao svoj tim debakla.

Real nakon 17. pobede u sezoni na prvom mestu na tabeli ima 57 bodova, sedam više, uz meč više, od Sevilje i čak 14 više u odnosu na trećeplasirani Betis koji takođe tek treba da igra ovog vikenda.

Alavesu je ovo 15. poraz u novoj sezoni i na pretoslednjem mestu na tabeli ima 20 bodova.