Srpski odbojkaši se pobedom nad Kinezima oprostili od Lige nacija

Sport Klub 10. jul 202216:20 > 16:23 0 komentara
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Print screen/Sport Klub

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Kine sa 3:1 u meču 12. kola Lige nacija.

Povezane vesti

Bez obzira što je podmlađena srpska selekcija ostala bez šanse da se kvalifikuje za završni turnir, uspela je da zabeleži petu pobedu na turniru.

Odlično su igrali srpski odbojkaši u prva dva seta, dobili su ih identičnim rezultatom 25:17. Nakon toga kao da su se opustili što su Kinezi iskoristili i posle velike borbe dobili treći set sa 25:23.

Dobijen set protivnicima je podigao samopouzdanje, pa su u nastavku meča izabranici selektora Igora Kolakovića imali velikih muka da dođu do poena.

Četvrti set ličio je na treći s tom razlikom što su se ovog puta radovali srpski odbojkaši. U odličnoj završnici vezali su četiri poena i iskoristili drugu meč loptu nakon video čelendža i poena Pavla Perića. Na kraju su slavili pobedu od 3:1 po setovima 25:17, 25:17, 23:35, 25:22.

Najefikasniji je bio Božidar Vučićević, upisao je 21 poen, Pavle Perić 14, Miran Kujundžić 11.

Srbija takmičenje završava na 11. mestu sa pet pobeda i sedam poraza. Sada sledi kratak odmor i onda priprema za ono važnije što sledi, a to je Svetsko prvenstvo.