WTA Singapur: Kuznjecova pobedila Radvansku

Tenis 24. okt 201618:30 > 18:33
Etienne Oliveau/Getty Images

Ruskinja Svetlana Kuznjecova savladala je najbolju poljsku teniserku Agnješku Radansku rezultatom 7:5, 1:6, 7:5 posle dva sata i 48 minuta igre u prvom kolu Bele grupe WTA Mastersa u Singapuru.

Ovo je bio 17. međusobni susret ove dve teniserke i 13. pobeda Ruskinje.

Kuznjecova je bolje počela meč, osvojila prvi set, ali u nastavku je dominirala Poljakinja.

Treća teniserka sveta je Ruskinji prepustila samo jedan gem u drugom setu, a u trećem je triput imala brejk viška.

Radvanska je vodila 2:0, potom i 4:2, a zatim je kod 5:4 servirala za pobedu.

Kod 40:30 Poljakinja je imala meč-loptu, ali je ostala bez realizacije.
Kuznjecova je iskoristila drugu priliku za izednačenje na 5:5, a dva gema posle stigla je do velike pobede iskoristivši treću meč-loptu.

U drugom dvoboju Bele grupe sastaju se Čehinja Karolina Pliškova i Španjkinja Garbinje Muguruza.

U utorak su na rasporedu mečevi 2. kola u Crvenoj grupi. U 13.30 sati po srednjeevropskom vremenu igraju Nemica Anđelik Kerber i Rumunka Simona Halep, a posle njih će na teren Amerikanka Medison Kiz i Slovakinja Dominika Cibulkova.