Roterdam: Conga u dva taj-brejka bolji od Čilića

Tenis 17. feb 201716:28 > 16:29
Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić poražen je u četvrtfinalu turnira u Roterdama od Žo-Vilfrida Conge iz Francuske.

Conga je do pobede nad Congom, koji je bio postavljen za prvog nosioca na turniru, došao sa 7:6 (10:8), 7:6 (7:5), posle dva sata i jednog minuta igre.

Francuz će se u borbi za finale sastati sa Tomašom Berdihom iz Češke, koji je u dva seta eliminisao Martina Kližana.

Čilić i Conga su odigrali veoma zanimljiv meč u kojem nije viđen nijedan brejk, a koji je francuski teniser rešio u dva taj-brejka. Hrvat je imao jednu priliku da oduzme servis Congi, koji je na drugoj strani propustio tri šanse da uradi isto nekadašnjem šampionu US Opena.

Nadmetali su se ko će bolje servirati, a po tom pitanju je bolji bio Conga, bar što se tiče prvog servisa. Međutim, na prvom servisu, Francuz je izgubio više poena – devet u odnosu na sedam, a nijanse su na kraju bile na njegovoj strani, kada se lomilo ko će osvojiti koji set. Koliko je izjednačen meč bio najbolje govori podatak da je Conga imao samo tri poena više od Čilića.

Turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od 1.724.930 evra.