Džej Džej ispustila pobedu protiv Švedove

Tenis 22. mar 201718:44 > 18:49
Jack Thomas/Getty Images

Srpska teniserka Jelena Janković završila je turnir u Majamiju već u prvom kolu, pošto je poražena od Jaroslave Švedove u tri seta, 4:6, 6:4, 7:6.

Duel sa Kazahstankom podsetio je na mnoge u Jeleninoj karijeri, a najskoriji primer bio je okršaj sa Venus Vilijams u Indijan Velsu. Na žalost po Srpkinju, ishod je bio isti.

Kao i u kalifornijskoj pustinji i na Floridi Jankovićeva je odigrala briljantan prvi set. Odlično je servirala, dozvolila samo jednu brejk loptu, a sama je došla do brejka u poslednjem gemu odličnim riternom i osvojila prvi set 6:4.

U drugom setu ipak je pretrpela brejk, Švedova je povela 3:1, ali se Džej Džej vratila i izjednačila na 3:3. Ipak, Kazahstanka je uspela da napravi novi brejk i dođe do izjednačenja u setovima.

Twitter Embed Code

Treći set je obilovao uzbuđenjima, posebno od šestog gema. Jelena je tada napravila brejk i povela 4:2. Očekivalo se da će joj to biti dovoljno da privede meč kraju, ali usledila su još tri brejka i rezultat je bio 5:5. Obe igračice su odbranile svoj servis i ušlo se u taj brejk. Tamo je Švedova manje grešila i na kraju slavila u taj brejku 7:3.

Švedova će se u narednom kolu sastati sa Anastasijom Pavličenkovom.