Nančang: JJ sigurna na startu

Tenis 25. jul 201715:13 > 15:15
Getty images/Scott Barbour

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo turnira u kineskom Nančangu, pobedom nad domaćom igračicom Đijaki Kang.

Jelena je protiv Kang, koja je u glavni žreb stigla iz kvalifikacija, slavila sa 6:2, 7:5, posle jednog sata i 49 minuta igre.

U drugom kolu, Jankovićevu čeka susret sa još jednom Kineskinjom Lu Đing-Đing.

Uprkos rezultatu, Jelena je pobedu ostvarila mnogo teže, pošto joj je miljenica domaće publike pružila veliki otpor.

JJ je meč započela brejkom iskoristivši treću priliku za to, a potom je odbranila dve brejk šanse rivalke i nastavila niz do 3:0. Međutim, Kang joj je vratila jedan brejk, da bi se niz oduzimanja servisa nastavio do osmog gema, u kojem je Jelena iskoristila prvu set loptu.

Početak drugog seta obeležili su sigurni servis gemovi, da bi Jelena napravila brejk za vođstvo 2:1. Kineska teniserka je imala šansu da uzvrati u sledećem gemu, ali ju je prepustila, međutim, nadoknadila je sve u osmom gemu i izjednačila na 4:4. Usledili su brejkovi u naredna tri gema, Jankovićeva je u desetom imala i četiri meč lopte, ali je do pobede došla u 12. gemu iskoristivši ukupno šestu priliku.

Turnir u Nančangu igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 250.000 evra.