Nančang: JJ eliminisana od 272. teniserke sveta

Tenis 27. jul 201713:10 > 13:14
Julian Finney/Getty Images

Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je u osmini finala WTA turnira u kineskom Nančangu, pošto je poražena od domaće teniserke Đing-Đing Lu 2:1 ( 6:2, 6:1, 6:2).

Jankovićevoj je ovo šesti meč ove godine u kom je poražena posle osvajanja prvog seta, a ukupno 18. poraz od početka 2017. godine.

Domaća takmičarka je trijumfa i plasmana u četvrtfinale došla za nešto više od dva časa igre.

Srpkinja je odlično otvorila meč i već u prvom gemu stigla do brejka, a zatim i povela sa 3:0. Nije imala težak zadatak do kraja seta i bez većih problema je stigla do vođstva.

Kineskinja koja je 272. teniserka sveta je u drugom setu pronašla rešenje za Jankovićevu kojoj je dozvolila samo jedan gem i tako stigla do izjednačenja.

Domaća teniserka je na sličan način ušla i u odlučujući set, rutinski je privela duel kraju i tako zakazala četvrtfinalni susret sa boljom iz meča Kristina Pliškova – Nao Hibino.

Turnir u Nančangu igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 250.000 evra.